swietliki32 grudnia rozpoczyna się IV Festiwal Puls Literatury 2010. Z tej okazji w środę, 8 grudnia w klubie Łódź Kaliska odbędzie się koncert Świetlików. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na te wydarzenie.

Chcecie otrzymać bilet? Wystarczy, że wyślecie maila na adres  konkurs@plasterlodzki.pl. W tytule wpiszecie „Konkurs Świetliki”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcielibyście spędzić noc w Kaliskiej ze Świetlikami. Nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska.

 


Zabawę zakończymy w poniedziałek, 6 grudnia o godz. 23:59. O wygranej zwycięzca zostanie powiadomiony drogą mailową. Nagrodę otrzyma najciekawszy mail, który prześlecie.

Fundatorem nagród w konkursie jest klub Łódź Kaliska
KONKURS ZAKOŃCZONY BILET OTRZYMUJE OSOBA, KTÓREJ MAIL ROZPOCZĘŁA SIĘ OD ane_B…


Świetliki

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine – nominowaną do nagrody Fryderyka’96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta – Perły przed wieprze – ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną plytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany w społnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Przez 15 lat swgo istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, w tym roku jego ostatni tomik poetycki Muzyka Środka znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike.

Czytaj więcej: www.swietliki.art.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gotowi na wszystko. Exterminator w Kinie Helios (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
Halokultura – październik 2019 (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*