Znamy nazwiska projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje podczas trzeciej edycji Łódź Young Fashion. Spośród 219 zgłoszeń jurorzy w drodze głosowania wyłonili finałową piętnastkę projektantów „Złotej Nitki” oraz dwunastkę finalistów konkursu międzynarodowego.

Jury obu konkursów współtworzą tuzy światowej i krajowej mody, specjalizujące się w odmiennych dziedzinach przemysłu modowego, jak m.in. Tomasz Ossoliński, Mariusz Przybylski, Katarzyna Sokołowska, Stefan Siegel czy Alberto Caselli.

– Długo czekaliśmy na ten moment. Dziś możemy się z Państwem podzielić werdyktem jurorów i zaprezentować młodych projektantów, których kolekcje zobaczymy na łódzkich wybiegach już w październiku – mówi rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Do konkursu „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma 30 000 zł, zgłosiło się 75 projektantów. Rekordowo dużo, bo aż 144 zgłoszeń, wpłynęło do międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów – Łódź Young Fashion Award, gdzie do wygrania jest 30 000 euro ufundowane przez Miasto Łódź. Prace pochodzą z 34 krajów, w tym z tak odległych jak Indie, Peru, Chiny czy Stany Zjednoczone. Po raz pierwszy w historii konkursu zagranicznego, przeważały zgłoszenia spoza Polski – aż 76%.

– Jurorzy obu konkursów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele branży mody, kultury i biznesu, głosowali na projekty nie znając ani nazwisk, ani narodowości uczestników. Wybierali jedynie w oparciu o nadesłane przez uczestników sylwetki – zaznacza Magdalena Janus-Hibner, koordynator Łódź Young Fashion 2019.

Wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2019 znaleźli się:
1) Maja Bączyńska (Łódź
2) Zuzanncza Czaja (Łódź))
3) Edyta Czarnota (Łódź) •
4) Aurelia Fąfara (Łódź)
5) Julia Fusiecka (Warszawa)
6) Adrianna Gajczak (Inwałd)
7) Oliwia Manuela Jankowska (Kraków)
8) Aleksandra Jendryka (Katowice)
9) Maciej Józwicki (Poznań)
10) Joanna Małecka (Łask)
11) Karolina Siarkowicz (Warszawa)
12) Weronika Surdacka (Łódź)
13) Tomasz Wiśniewski (Jelenia Góra)
14) Paweł Wojda (Łódź)
15) Zuzanna Wójcik (Warszawa)

Finaliści konkursu międzynarodowego to:
1) Adela Babinská (Słowacja)
2) Marlou Breuls (Holandia)
3) Toumazos Charalambous (Cypr)
4) Marlena Czak (Polska)
5) Borbala Ferencz (Rumunia)
6) Ana Krgovic (Chorwacja)
7) Adrian Krupa (Polska)
8) Annaiss Yucra Mancilla (Peru)
9) Daria Wierzbicka (Polska)
10) Pawel Włodarski (Polska)
11) Wanda Wollinsky (Niemcy)
12) Chao Yin (Chiny)

Łódź Young Fashion to wydarzenie dla młodych projektantów, które odbędzie się w Łodzi w dniach 22-26 października 2019 r. 23.10 odbędzie się Gala Dyplomowa łódzkiej ASP, 24.10 poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka, 25.10 to wydarzenie BraDay, zaś ostatni dzień zwieńczy międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów Łódź Young Fashion Award. Całości towarzyszyć będą tradycyjnie warsztaty z pogranicza mody i sztuki, które rozpoczną się dzień przed pierwszą wieczorną galą.

Organizatorem Łódź Young Fashion jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Miasto Łódź. Więcej informacji: www.lodzyoungfashion.com oraz na profilach społecznościowych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakaty_103_press
Łódź Design Festival 2014 – zapowiedź
haft
Haft użytkowy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
outsss222
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 Off Outofscheadule – dzień drugi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*