Wielkie Otwarcie 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA

21 marca rozpocznie się nie tylko kalendarzowa wiosna, ale też jubileuszowy 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA – największa doroczna prezentaja rodzimej twórczości w obrębie filmu animowanego. Tradycyjnie program Wielkiego Otwarcia O!PLA wypełnią filmy ważne, wyczekiwane i szeroko dyskutowane, a także spotkania z ich twórcami i twórczyniami. 

W tym roku na przybyłych do Fabryki Sztuki w Łodzi czekać będzie pełnometrażowa, kinowa wersja filmu JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM (Studio Animoon) oraz spotkanie z jego twórcą – cenionym autorem komiksów i wokalistą zespołu Cool Kids of Death – Krzysztofem Ostrowskim. Iście wybuchowa, na wskroś łódzka historia Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru (mówiącego głosem Janusza Chabiora) oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka, wypełni drugą część wieczoru. W pierwszej natomiast zaprezentujemy kilka bardzo mocnych szortów. W pełni wygenerowaną komputerowo, oryginalną adaptację słynnego antywojennego wiersza Juliana Tuwima DO PROSTEGO CZŁOWIEKA, zrealizowaną przez Cezarego Albińskiego w słynnym Platige Image. O sile języka migowego opowie niezwykły film BLUE 52 oraz jego autorki, Katarzyna Stefańska i Klaudia Wysiadecka. Zawsze aktualna POMOC BEZGRANICZNA to ważny, poruszający animowany protest stworzony przez studentki i studentów animacji z Łodzi i Poznania, traktujący o wydarzeniach i ludziach na granicy polsko-białoruskiej. Plastelinowe GREEN TREE Filipa Szuksztula to z kolei film o katastrofie klimatycznej jakiej jesteśmy uczestnikami i niestety sprawcami. 

Poza filmami i spotkaniami szykujemy dla widzów i widzek coś jeszcze, ale to niech pozostanie niespodzianką i nagrodą dla dych, którzy zdecydują się uczestniczyć w Wielkim Otwarciu O!PLA 2022.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2022 rozpocznie się o godzinie 18:00 w Fabryce Sztuki w Łodzi (Tymienieckiego 3). Oczywiście 21. marca 2022 roku. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny, niemniej z zachowaniem obostrzeń pandemicznych (prosimy mieć maseczki).

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy