Zdjecie024914 stycznia 2012 r. w Manufakturze odbyło się bicie Rekordu Guinnessa w badaniu ciśnienia krwi. Akcja trwała między 12 a 20 na parterze w holu, koło Empiku.

Rozłożono tam kilkanaście czerwonych foteli, przy których młodzi wolontariusze specjalnie przeszkoleni w posługiwaniu się specjalistycznym sprzętem, mierzyli chętnym ciśnienie. Wynik zapisywali na specjalnych kuponach uprawniających do odbioru w punkcie aptecznym termometrów, tam też można było skonsultować wyniki pomiarów i dostać pierwszą fachową poradę w sprawie poratowania zdrowia.

Chętnych było sporo, tworzyła się chwilami nawet kolejka oczekujących na pomiar. Prócz tego co pół godziny przy ekranie informowano o przebiegu, celu akcji, a także organizowano konkursy wiedzy medycznej w zakresie ciśnienia krwi i chorób z nim związanych.  Poza tym w pobliżu zorganizowano strefę zabaw dla dzieci po to, by rodzice mogli spokojnie skontrolować swoje zdrowie. Wyniki rekordu poznamy w najbliższym czasie. Jedno jest pewne, rekord został pobity.

Zobacz także:

Piąta Łódzka Fabryka Prezentów w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Startują Łódzkie Linie Turystyczne
NASTYKU
Targi Na Styku Kultur 2011 (foto)
missfali56
Miss Fali 2011 – finał (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*