polaroidy_000_bW odpowiedzi na prośby samych Widzów, na afisz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi powraca spektakl  „Polaroidy” autorstwa Marka Ravenhilla.

„Polaroidy” to tekst jednego z najgłośniejszych brytyjskich autorów młodego pokolenia. To kolejny jego dramat, po skandalizującym „Shoping and Fucking”, ukazujący barwny, choć naznaczony piętnem AIDS świat gejowskiej subkultury. To dramat umiejscowiony na styku światów porno-rozrywki i wielkiego biznesu.

Nick, były opozycjonista i buntownik, po piętnastu latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność. Rychło odkrywa, że świat uległ diametralnej przemianie. Z przerażeniem stwierdza upadek wszelkich ideologii. Widzi ludzi rozczarowanych polityką, samotnych, goniących za złudzeniem konsumpcyjnego szczęścia. Gardzi dawnymi przyjaciółmi, którzy zdradzili ideały młodości, ale młodym, którzy już o nic nie walczą, jego bunt wydaje się niezrozumiały i śmieszny. Staje więc wobec dramatycznego pytania jak znaleźć się w tej nowej, skomplikowanej rzeczywistości –  przeczytać możemy na stronie Teatru Jaracza.

Tym razem, na scenie zobaczymy: Matyldę Paszczenko, Grażynę Walasek, Przemysława Kozłowskiego, Kamila Maćkowiaka, Macieja Małka, Mariusza Witkowskiego.

Najbliższe spektakle odbędą się już 15, 16 i 17 marca!

 

***

Mark Ravenhill (ur. 1966) – studiował anglistykę i dramat na uniwersytecie w Bristolu. Zadebiutował kilkoma spektaklami jednoaktowymi w londyńskim Fringe Theatre Finborough. W 19997 Ravenhill został kierownikiem literackim Painesa Plow, gdzie zorganizował zbiorowy projekt pisarski „Sleeping Around”. Kilka dramatów Ravenhilla było wystawionych w Polsce, m.in.: „Shopping and fucking”, „Polaroidy”, „pool (no water)”.

Aktualny repertuar Teatru Jaracza znajdziesz tutaj!

 (Tekst i fot. – mat. prasowe)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ODYSEJA – premiera spektaklu na Dworcu Łódź Fabryczna
Teatr Muzyczny we wrześniu
Przystojniaczek w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*