Inscenizacyjny rozmach, mistrzowskie interpretacje przebojowych piosenek i poruszająca opowieść o przeszłości ścigającej przez całe życie i drodze do odkupienia. Już za miesiąc, 23 września, Teatr Muzyczny w Łodzi wznowi musicalową adaptację arcydzieła Wiktora Hugo – „Les Misérables”.

Teatr Muzyczny w Łodzi po pięciu latach od premiery przygotowuje się do wyczekiwanego przez publiczność powrotu „Les Misérables”, kultowego musicalu autorstwa Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, w reżyserii Zbigniewa Maciasa.

– Spektakl zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem, sympatią publiczności i uznaniem krytyków, a bilety wyprzedawały się z dużym wyprzedzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się na wznowienie tego tytułu – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Jestem ogromnie wzruszony, że teatr chce wrócić do spektaklu „Les Misérables”. Spektakl w swojej formie jest bardzo ciekawy i jest to jeden z najwybitniejszych musicali – dodaje Zbigniew Macias, reżyser spektaklu.

„Nędznicy” to historia o burzliwym okresie francuskiej historii, zamęcie powstania, dramatycznych losach bohaterów, gdzie jeden z nich – skazany za kradzież chleba – Valjean doświadcza duchowej przemiany i wkracza w nowe życie. Bierze pod opiekę osieroconą dziewczynkę, stara się poukładać na nowo rzeczywistość. Jednak piętno, którym naznaczyła go przeszłość daje o sobie znać.
Powrót musicalu wyreżyserowanego przez Zbigniewa Maciasa przewidywany jest w niemal niezmienionej obsadzie – można zatem spodziewać się wysokiej jakości i niezapomnianych doznań, które towarzyszyły publiczności podczas premiery. W roli głównej zobaczymy na zmianę Janusza Krucińskiego i Marcina Jajkiewicza, a w lutowych pokazach także Jakuba Wociala. Publiczność będzie mogła także podziwiać chór i orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi pod dyrekcją Elżbiety Tomali-Nocuń i Michała Kocimskiego. Teatr na nowy sezon uwzględnił „Nędzników” w repertuarze aż 20 razy.

Do światowej popularności „Les Misérables” przyczyniły się także niezwykłe piosenki, które stały się przebojami. Ich rozpoznawalność wzrosła między innymi po występie Susan Boyle, gospodyni domowej ze Szkocji, która swoim wykonaniem „I Dreamed a Dream” („Wyśniłam sen”) w 2009 roku zachwyciła jury i publiczność brytyjskiej edycji programu „Mam talent”.

Bilety na wrześniowe i październikowe spektakle wznowieniowe już można kupować za pośrednictwem strony internetowej www.teatr-muzyczny.lodz.pl w zakładce repertuar oraz stacjonarnie w kasie biletowej teatru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komediant
Komediant w Teatrze im. Jaracza
targowisko
Targowisko Teatru Zamiast
Tak wygląda Jonaszek. Rozstrzygnięto konkurs na statuetkę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*