W okresie przedświątecznym Fundacja „Krwinka” zadbała o to, by zajączek wielkanocny odwiedził oddziały onkohematologii dziecięcej w Centralnym Szpitalu Klinicznym U. M. w Łodzi. Okolicznościowe podarunki zostały wręczone dzielnym wojownikom. Niektórzy z nich ze względu na zły stan zdrowia oraz wyczerpującą terapię onkologiczną, będą musieli spędzić Wielkanoc w łóżkach szpitalnych.

Święta to czas, w którym szczególnie chcemy przebywać w gronie naszych bliskich. Niestety, w trakcie procesu leczenia chorób nowotworowych i hematologicznych, nie zawsze jest to możliwe. Tylko część małych pacjentów będzie miała możliwość udania się na tzw. przepustkę i opuszczenia szpitala na kilka dni. Pozostałe chore dzieci będą musiały pozostać w Klinice z uwagi na gorszą kondycję, czy konieczność całodobowego przyjmowania leków dożylnych.

W takich chwilach z pomocą przybywa Fundacja „Krwinka”, która wykorzystuje każdą okazję, aby wywołać uśmiechy na twarzach małych podopiecznych. Tym razem wręczyła świąteczne maskotki, zabawki, artykuły plastyczne, a także zorganizowała symboliczny poczęstunek. To sprawiło ogromną radość dzieciom, na co dzień zmagającym się z wieloma wyzwaniami.

Warto podkreślić, że przygotowania do tegorocznych Świąt Wielkanocnych na oddziałach onkohematologicznych zaczęły się znacznie wcześniej dzięki wyjątkowym warsztatom artystycznym. Wówczas powstały szykowne stroiki i ozdoby, a atmosfera świąteczna udzieliła się nie tylko małym pacjentom, ale także rodzicom z poświęceniem wspierającym swoje pociechy każdego dnia.

Ponadto w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przebywają ukraińskie dzieci chore na raka z rodzicami i rodzeństwem, które „Krwinka” objęła swoją opieką. We współpracy z nową psycholog oraz wolontariuszkami z Ukrainy fundacja zapewnia codziennie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, niezbędne w trudnych okolicznościach. Z kolei zajęcia plastyczne są doskonałą okazją do integracji, a także odkrywania zwyczajów i obyczajów, związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych w Polsce.

Otaczamy opieką wszystkich małych pacjentów przebywających na oddziałach onkohematologicznych oraz tych, którzy docierają na Oddział Jednego Dnia, bez konieczności dłuższej hospitalizacji. Tegoroczne Święta Wielkanocne będą szczególne, bo spędzone razem z ukraińskimi przyjaciółmi zza wschodniej granicy. Naszym zadaniem jest sprawić, żeby w tym wyjątkowym, a jednocześnie wymagającym czasie, nikt nie czuł się samotny i żeby w każdym pojawiła się iskierka nadziei związanej z nadejściem Wielkanocy oraz budzącej się do życia przyrody – zaznacza Dominika Śliwińska, dyrektor „Fundacji Krwinka”.  

Pomoc czyni cuda! Pomóż Fundacji „Krwinka” pomagać, przekazując darowiznę na konto bankowe: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 i 1% swojego podatku – KRS 0000165702. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.krwinka.org.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystartował Fine Dining Week
Teatr Folkowej Mody (foto)
skarbonka
Oszczędzać każdy może. A nawet powinien

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*