Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2013 (foto)

13012013_23221 finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W całej Polsce 13 stycznia zorganizowano imprezy i zbiórki na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W Łodzi bawiono się m.in. w Manufakturze, Porcie Łódź i na Piotrkowskiej. Do godz. 4:50 oficjalnie w całym kraju zebrano prawie 40 milionów złotych.

Manufaktura tradycyjnie stała się centrum WOŚP w Łodzi. Studenci, rycerze, lekarze Szpitala Pluszowego Misia, mistrzynie kierownicy, policjanci, strażacy, strażnicy i setki innych wolontariuszy. Były licytacje, wesołe miasteczko, dynamiczne pokazy ratownicze i medyczne, stare samochody, szybkie motocykle i oczywiście dużo muzyki. Na scenie zobaczyliśmy innymi Bartka Grzanka, Klawo, Spaces Faces i Blue Cafe.

joomplu:47349

Port Łódź grał w rytmach disco polo. Niestety organizatorzy mieli pozwolenie na zabawę równo do godz. 20, nie wystrzelono także zapowiadanego światełka do nieba – Prowadzący oznajmił, że fajerwerków nie bedzie, bo nie dostali pozwolenia ze względu na bliskość lotniska – mówi Patrycja Cyhner, dziennikarka Plastra, która wybrała się na imprezy do Portu.

Na Piotrkowskiej o godz. 14 rozpoczęła się wielka parada (foto relacja tutaj). W Pasażu Rubinsteina zorganizowano wioskę wczesnośredniowieczną. Tradycyjnie stanęła estrada przed Agorą, gdzie pojawiła się m.in. Daniela i Happy Old Boys.

joomplu:47355

Na rzecz WOŚP kwestowano również m.in. w Centrum Kultury Ryba, na Politechnice, w Pubie Biblioteka, Domu Kultury 502, Domu Kultury Ariadna i łódzkich dyskotekach.

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *