wieledemonow28 kwietnia na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zobaczymy premierowo sztukę Wiele demonów według Jerzego Pilcha w adaptacji Mikołaja Grabowskiego.

Wiele demonów to powieść, która podejmuje różne wątki – jednej strony jest to miłość i śmierć, z drugiej pożądanie i utrata. W Sigle, miejscowości polskich luteranów, mroczny pesymizm przeplata się z ekstazą, a mieszkańcy oszczędzają na opale. Zniknięcie Oli, pięknej córki pastora Mraka sprawia, że Wiele demonów staje się pewnego rodzaju kryminałem, ale tylko pozornym, bo istotą jest tu tajemnica.

Spektakl ukazuje pewien rodzaj demonizmu, który kryje się w religijnej wspólnocie i jest sprzecznością cechującą protestantów. Widzowie już od pierwszych minut są wciągnięci w intrygę, a jednocześnie zaglądają do domów bohaterów, którzy zadają pytania o sens życia, śmierci, wiary, Boga, miłości, cierpienia. Z pozoru zabawne sytuacje, które wywołują chichot, szybko zmieniają w charkot, a śmiech więdnie w gardłach, także przy zaskakującym, niesamowitym zakończeniu.

Wiele demonów
adaptacja, reżyseria, scenografia: Mikołaj Grabowski
kostiumy:Zuza Markiewicz, Izabela Dąbrowska
choreografia: Katarzyna Małachowska
reżyseria świateł, multimedia: Michał Grabowski
asystent reżysera: Adam Kupaj
inspicjentka: Agnieszka Choińska

występują: Joanna Król, Iwona Bielska (gościnnie), Maria Dejmek (gościnnie), Agnieszka Rose (gościnnie), Łukasz Gosławski, Dariusz Kowalski, Adam Kupaj, Konrad Michalak, Wojciech Oleksiewicz, Tomasz Karolak/Michał Sitarski  (gościnnie), Dymitr Hołówko (gościnnie), Marcin Kalisz (gościnnie), Piotr Ligienza (gościnnie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dotknijteatru2017
Dotknij Teatru 2017 – informacje
1szwalnia
szwalnia.DOK – weekend siódmy
TeatrScena_16.03_proby-32.jpg.340x220_q85_crop
Upadek w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*