arsenefotoW niedzielny wieczór w teatrze przy Struga wystąpił jeden z najbardziej znanych polskich iluzjonistów, Sławomir Piestrzeniewicz. Razem z ojcem na scenie „czarował” Filip Piestrzeniewicz.

Zaczęło się od zamieszania, ale jak najbardziej pozytywnego, bo na spektakl przyszło więcej chętnych, niż było miejsc na widowni. Jednak szybko udało się przeorganizować salę i dostawić kilka krzeseł w pierwszym rzędzie tak, że dosłownie kilka kroków dzieliło publiczność od samych artystów. Z początku widzowie nie szczególnie byli zadowoleni z tej bliskości, tym bardziej, że organizatorzy zapowiadali, że nie będzie to wielkie estradowe show, tylko raczej kameralne spotkanie i dialog z publicznością. A po skromnej scenografii (jedynie stolik przykryty zielonym suknem i krzesło) można było przypuszczać, że bez wyciągania na scenę się nie obejdzie.

Przedstawienie podzielone jest na dwie części. W pierwszej Arsen Lupin (Sławomir Piestrzeniewicz) opowiada w kilku naprawdę błyskotliwych anegdotach o początkach swojego zainteresowania iluzją, tylko w międzyczasie bawiąc publiczność skromnymi i eleganckimi magicznymi sztuczkami. Czaruje przede wszystkim słowem. Ale chociaż wydaje się, że jego „czary” to tylko kilka tricków z kartami i papierosami, to jednak wykonuje je tak perfekcyjnie, że nie ma szans na podejrzenie jak on to robi.  W drugiej części dowcip wprawdzie skrzy się odrobinę mniej, a młodemu magikowi niezamierzenie czasem wystaje coś z kieszeni, albo „magiczny” sznur nie do końca udaje się ukryć w zaciśniętej pięści,  to Magic Filip (Filip Piestrzeniewicz) bierze się za bardziej spektakularne numery, w ruch idą metalowe obręcze i latające stoliki.

Podobno najpiękniejszą rzeczą jaka może nas spotkać w życiu jest uczucie tajemniczości. Warto o tym pamiętać i śledzić repertuar Szwalni, bo pokazy iluzji mają gościć na jej deskach częściej. I radzę się wybrać nie nie całą rodziną. Zapewniam, że i dorośli i dzieci wyjdą z nich solidnie rozbawieni.

/fot.mat.pras.

Zobacz także:

Festiwal Magiczna Łodź 2011 (foto+wideo)

Festiwal Magiczna Łodź 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7317
Bal w operze w Re:Medium (foto)
Dziesięciu wspaniałych – znamy nazwiska finalistów Konkursu Kofty
24wrzesnia_469
Trotuart 2011: Burnt Out Punks – The Stockholm syndrom (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*