cykl_mlode_filmy_w_starym_kinieDrżące Trąby, Turuntaj, koniec i początek, Przygody hrabiego Henrysia – to tylko niektóre animacje autorstwa Natalii Brożyńskiej, które będzie można zobaczyć podczas 2 edycji cyklu „Młode filmy w Starym Kinie”. Pokaz i dyskusja z autorką już 3 października o godz. 18:00 w Hotelu Stare Kino przy ul. Piotrkowskiej 120.

Wieczór animacji rozpocznie się projekcją kilku, krótkometrażowych animacji. Po pokazie każdy Gość będzie mógł wziąć udział w dyskusji, osobiście porozmawiać z autorką filmów oraz poznać tajniki tworzenia animacji.

Wśród zaprezentowanych filmów znajdą się m.in. : „Drżące Trąby”, gdzie zazdrosny bohater Pafnucy postanawia uprzykczyć życie Kalasantemu; „Przygody hrabiego Henrysia”, czyli historia
Turuntaja Prońskiego, który wykluwa się z jajka w wymarłym świecie; „Searching For Devo”, przedstawiający ekspedycję stwora Kwadrycego na inną planetę, zamieszkałą przez ciekawskie zwierzęta.

Animacje Natalii Brożyńskiej zostały docenione na wielu festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty” we Wrocławi w 2011 r; film „Drżące Trąby” otrzymał nagrodę dla najlepszej animacji w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe.

Spotkanie jest bezpłatne. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres booking @cinemahotel.pl lub pod numerem tel. 880 222 100.

Cykl „Młode filmy w Starym Kinie” powstał z pasji do sztuki kinematografii. Jego celem jest wsparcie początkujących twórców filmowych i promocja ich reżyserskich debiutów. Hotel Stare Kino, który powstał na fundamentach pierwszego kina w Polsce, jest idealnym miejscem na filmowe spotkania. Artystycznej atmosferze sprzyja również wnętrze hotelu, które jest inspirowane klasykami kina światowego i filmami łódzkich korzeniach. Spotkania z cyklu „Młode filmy w Starym Kinie” odbywać się będą co miesiąc. Jeśli chcesz jesteś początkującym rezyserem i chcesz współtworzyć cykl „Młode filmy w Starym Kinie” napisz do nas na adres aleksandra.choros @cinemahotel.pl. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OPLA_2015_PLAKAT_-_Kopia_2
Wielkie otwarcie O!PLA 2015
targowa2011
Targowa Street Film&Music Festival 2011
dwunastka
Pamiętna Dwunastka – Subiektywne Podsumowanie 2017 w Animacji
1 Komentarz
  • 7 lipca 2014 at 13:20

    Bardzo podoba mi się strona 😉 sporo informacji i estetycznie przedstawione.

    Pozdrawiam

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*