Od kilku lat w łódzkich parkach przybywa punktów gastronomicznych. W tym roku miasto zaproponowało nowe strefy dla mobilnych kawiarni i food-trucków.

Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ – Staramy się w miarę rewitalizacji parków przywracać punkty gastronomiczne, które przed laty w nich funkcjonowały. Tak stało się w parku Helenów oraz w parku Źródliska. Natomiast w tych parkach, w których brakuje infrastruktury, chcielibyśmy zaproponować łódzkiemu biznesowi 17 lokalizacji, w których mogłyby stanąć food-trucki.

– Do tej pory ruchome punkty gastronomiczne dostępne były tylko w parku Podolskim i parku Mickiewicza. Aby umilić łodzianom czas spędzany w parkach wytypowaliśmy, uwzględniając sugestie mieszkańców, 17 nowych lokalizacji. Ponieważ część z nich dotyczy parków zabytkowych będziemy musieli uzgodnić te lokalizacje z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Liczymy, że ta oferta zainteresuje łódzkich przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Zapraszamy do składania wniosków – dodaje Beata Jędrusiak z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jak podkreśla dyrektor Maciej Riemer, typując tych 17 lokalizacji, brano pod uwagę łatwość dojazdu food-trucka na miejsce, tak by jego pojawienie nie wiązało się ze zniszczeniem zieleni.

Food Trucki w parkach – prezentacja w PDF

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
02901_xvid_0003
Juwenalia PŁ 2011: Wybory Miss Mokrego Podkoszulka (foto+wideo)
IMG_6438
Inauguracja Festiwalu Muzyki Filmowe (wideo)
Rozpoczyna się przebudowa Widzewskiej Manufaktury (wizualizacje)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*