Do oficjalnego sklepu internetowego Widzewa trafiły specjalne maseczki ochronne, które błyskawicznie stały się hitem sprzedaży. Piłkarze pierwszej drużyny pomogli przygotować instruktaż dotyczący ich użytkowania.

Sprzedaż bawełnianych maseczek w trzech widzewskich wzorach rozpoczęła się w czwartek 16 kwietnia. Właśnie tego dnia weszły w życie ogólnopolskie obostrzenia dotyczące konieczności zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Związana z tym oferta klubu spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem kibiców, którzy w kilka godzin wykupili kilkaset kompletów maseczek. W skład wartego 20 zł kompletu wchodzi jedna bawełniana maseczka w wybranym wzorze i dwie białe maseczki flizelinowe.

W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie i coraz większe zapotrzebowanie w poniedziałek 20 kwietnia do sprzedaży trafiły trzy kolejne wersje widzewskich okryć twarzy, których 350 sztuk rozeszło się w zaledwie godzinę. Na koniec dnia licznik sprzedanych od początku akcji maseczek przekroczył 1500. W tej chwili, z powodu bardzo szybkiego rozchodzenia się towaru, kibicom do wyboru pozostały trzy wzory (WIĘCEJ: https://sklep.widzew.com/akcesoria).

Klubowi zależy na bezpieczeństwie kibiców i całej widzewskiej społeczności, dlatego w pomocy dla kibiców poszedł krok dalej. Klubowa telewizja WidzewTV wspólnie z piłkarzami pierwszej drużyny przygotowała krótki instruktaż, w ramach którego Przemysław Kita, Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Poczobut i Wojciech Pawłowski prezentują jak poprawnie zakładać, nosić i zdejmować maseczki tak,  by ograniczyć do minimum ryzyko zarażenia siebie i osób, z którymi możemy mieć kontakt w miejscach publicznych. Widzew zachęcił jednocześnie fanów, w ramach wyzwania #WIDZEcieWmasce, do pokazywania jak oni noszą maseczki

Do najważniejszych zasad należy posługiwanie się gumkami/sznureczkami, niedotykanie właściwej części maseczki, czyi materiału zasłaniającego usta i nos oraz upewnienie się, że maseczka ściśle przylega do grzbietu nosa. Należy pamiętać, że noszenie maseczek ochronnych ma za zadanie ochronić nie tylko nas, ale też wszystkie osoby z naszego otoczenia. W połączeniu z zachowaniem odpowiedniej higieny osobistej powinno to ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i przyspieszyć proces powrotu do normalnego funkcjonowania całego społeczeństwa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3463_kopiuj
Widzew Łódź – Legia II Warszawa 3:2 (foto)
widzewcracovia_0251
Widzew Łódź – Cracovia 2:2 (foto+wideo)
IMG_00062
Widzew Łódź – Zawisza Pajęczno 2:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*