DSC_0057Mecz przyjaźni na trybunach i walka o 3 punkty na boisku, do tego trzeba dodać indolencję strzelecką gospodarzy. Gdyby zawodnicy Widzewa mieli lepiej ustawione celowniki już po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej trzema bramkami.

Już w 5 minucie sam na sam z bramkarzem Ruchu znalazł się Dżalamidze jednak jego strzał minimalnie minął lewy słupek drużyny gości. W 23 minucie wyśmienitą sytuację miał Sernas, ale jeszcze lepiej zachował się w tej sytuacji Perdijc i Widzew zamiast bramki miał tylko rzut rożny. Po dobrym dośrodkowaniu Dudu, głową strzelał Madera a Perdjic tylko sobie znanym sposobem obronił. Widzew cały czas przeważał, zawodnicy Ruchu mieli problemy aby wyprowadzić piłkę z własnej połowy. Od 36 minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Za rzekome symulowanie faulu w polu karnym drugą żółtą kartkę otrzymał Grzyb. W tej sytuacji Mielcarz wybił piłkę Grzybowi spod nóg a on się po prostu wywrócił ale moim zdaniem o próbie wymuszenia karnego nie było mowy. W 43 minucie do dobrego dośrodkowania Riskiego nie zdążył Dżalamidze – gdyby tylko „dziubnął” piłkę powinna być bramka.

W drugiej połowie kibice liczyli na jeszcze lepszą grę Widzewa i na to, że wykorzystają swoją grę w przewadze. Niestety nic z tego nie wyszło. To była jedna z najgorszych połów jakie można było obejrzeć w tym sezonie ekstraklasy.Widzew co prawda starał się atakować ale gra w przewadze nie za bardzo im wychodziła. Ruch umiejętnie się bronił a ich ustawienie taktyczne skutecznie uniemożliwiało przeprowadzanie gospodarzom szybkich akcji. Kibice na trybunach byli coraz bardziej zniecierpliwieni. Doszło do tego, że gra piłkarzy kwitowana była gwizdami. W 87 minucie za ostre wejście drugą żółtą kartkę otrzymał Djokić i Widzew ostatnie minuty grał 11 na 9. Niestety nie potrafił tego wykorzystać i zmarnował szansę na zdobycie upragnionego zwycięstwa i oddalenia się od strefy spadkowej. W sytuacji jakiej jest teraz Widzew następny mecz z Polonią Bytom urasta do rangi jednego z najważniejszych w tym sezonie.

Trenerzy o meczu:

Marcin Węglewski (drugi trener Widzewa): Mecz lepiej wyglądał, gdy obie drużyny grały w pełnych składach. Widzew w pierwszej połowie chciał rozgrywać piłkę, a i Ruch nie był nastawiony na kontratak, tylko też chciał grać i próbować zdobyć bramkę. Natomiast drugą część gry trochę przespaliśmy. Ruch dobrym ustawieniem spowodował, że mieliśmy problemy w rozegraniu. Zwykle tak jest, że gdy zespół gra w osłabieniu, to potrafi się ustawić i zmobilizować. A nam to uniemożliwiło dobre wykończenie akcji. W imieniu trenera Michniewicza chcę podziękować drużynie za zaangażowanie i grę do ostatniej minuty. Szkoda tylko, że nie zdobyliśmy bramki i trzy punkty nie zostały w Łodzi.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu): Szkoda, że nie dane nam było rozgrywać tego meczu w pełnych składach do końca, bo wtedy byśmy mogli się przekonać o wartości obu drużyn. Widzew przeważał na początku spotkania i możemy się cieszyć, że nie straciliśmy wtedy bramki. Sytuacja z Wojtkiem Grzybem była kontrowersyjna, bo ci co znają tego zawodnika, to wiedzą, że to ostatnia osoba, która by coś chciała symulować. To trochę skomplikowało sytuację, ale druga połowa była do przyjęcia w naszym wykonaniu, mogliśmy pokusić się nawet o zdobycie bramki. Musimy cieszyć się z punktu, bo kończyliśmy ten mecz w dziewiątkę.

Widzew – Ruch 0:0

Widzew: Mielcarz – Ben Radhia (37. Żigajews), Ukah, Madera Ż, Dudu – Budka, Broź, Panka, Riski (70. Grzelczak) – Dzalamidze Ż, Sernas (80. Ostrowski)

Ruch: Perdijić – Djokić Ż, CZ 86., Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski – Grzyb Ż, CZ 38., Komac (58. Lisowski), Malinowski Ż, Janoszka – Jankowski (82. Abbott), Piech (46. Zieńczuk).

Sędziował: Marcin Borski z Warszawy

Widzów: 9600

KONKURS – BILETY NA MECZ Z POLONIĄ BYTOM

widzew łódź - ruch chorzów 0:0 widzew łódź - ruch chorzów 0:0 widzew łódź - ruch chorzów 0:0 widzew łódź - ruch chorzów 0:0