IMG_010W 15. kolejce IV ligi piłki nożnej, na obiekcie SMS Łódź, RTS Widzew Łódź rozegrał mecz z Mazovia Rawa Mazowiecka, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Łodzianie w końcu przerwali złą passę bez czterech ostatnich zwycięstw i zero goli, pokonali Mazovię 3:0. Bramki dla RTS Widzew strzelili: dwie Kamil Zielińskie 54 min. i 66 min., a  wynik spotkania ustalił Igor Świątkiewicz 79 min., który wszedł na boisko w 70 min. meczu.

Warto odnotować, iż do wyjściowego składu RTS Widzew powrócił po kontuzji pomocnik Adrian Budka, który bez wątpienia jest dużym wzmocnieniem dla drużyny i dał korzyści w osiągnięciu zwycięstwa.

Ciekawostką w meczu był debiut w drużynie Widzewa bramkarza 17-letniego Konrada Reszkę, który tego dnia spisywał się w bramce bez zarzutów i zaliczył udany swój pierwszy występ bez wpuszczenia goli. Młody golkiper ponadto zapisał się w historii klubu, jako najmłodszy bramkarz. Również tego dnia pierwszy raz w lidze pojawił się (wcześniej  wystąpił w Koluszkach i Brzezinach w Pucharze Polski) widzewiak, 19 – letni pomocnik Damian Marcioch, który wszedł na boisko w 86 min. meczu. Jeszcze dwóch zawodników z obecnej kadry łodzian nie zliczyło występu w ligowym meczu, chodzi o  Miachała Chachułe  i Wojciech Gradeckiego. Kibice Widzewa również tego dnia  pojawili się w dużej ilości z fanklubu Rawa Mazowiecka, gdzie tego dnia na płocie boiska zawisła flaga „Rawa Mazowiecka 100% Widzew”. Zwycięstwo Widzewa było w tym meczu okazałe i zła passa przerwana, chodź trudno stwierdzić po dzisiejszym meczu, gdyż zagrali z najsłabszym zespołem w tej lidze. Najbliższy mecz łodzianie zagrają w sobotę o godzinie 14:00 z Andrespolią Wiśniowa Góra i tego dnia będzie odpowiedz czy forma Widzewa jest dobra i skuteczna.

Wypowiedzi po meczu:

Karol Jakubczak (trener: Mazovii Rawa Mazowiecka): – Staraliśmy się osiągnąć tutaj korzystny rezultat, ale niestety nie udało się. Pierwsza połowa układała się po naszej myśli. Mieliśmy okazja i realizowaliśmy plan. W drugiej połowie po straconej bramce, nasza gra nie wygląda tak jak my byśmy chcieli. Konsekwencją były dwie stracone bramki i tyle… Nie mogliśmy się odkryć, gdyż szybko by było po meczu. Graliśmy defensywnie i czekaliśmy na kontry. Mieliśmy sytuacje Pascal Ekwueme miał szansę sam na sam z bramkarzem, ale niestety dobrze zachował się bramkarz gospodarzy.

Marcin Płuska (trener Widzewa Łódź): – Jeżeli chodzi o pierwszą połowie oby dwie drużyny miały sytuacje bramkowe. Kilka strat w środku pola powodowały, iż zespół Mazovii mógł otworzyć szansę prowadzenia wyniku. Bardzo dobrze spisał się debiutujący bramkarz Konrad Reszka, który uchronił nas od utraty bramki. W drugiej połowie wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Chcieliśmy zdobyć jak najszybciej bramkę dającą nam prowadzenie. Udało się nam bardzo szybko. W konsekwencji drużyna przeciwna musiała nas wyżej zaatakować, aby wywieź stąd jakieś punkty. To otworzyło nam kolejne sytuacje i udało się nam wykorzystać dwie zdobycze bramkowe. Ja osobiście się bardzo cieszę, że udało się nam przełamać i zagrać dwie równe połowy. W tym ,że w pierwszej połowie byliśmy nieskuteczni.

Widzew Łódź – Mazovia Rawa Mazowiecka 3:0 (0:0)
Bramki: Zieliński ’54,‘66 , Świątkiewicz ‘ 79.

Widzew Łódź: Reszka – Pietras, Czaplarski, Maczurek, Milczarek – Budka, Okachi, Wielgus, Rachubiński, Bartos – Zieliński
Rezerwowi: Sokołowicz – Dudała, Polit, Puchalski, Marcioch, Świątkiewicz, Kasperczak

Mazovia Rawa Mazowiecka:  Woźniak – R. Bednarek, P. Bednarek, Ekwueme, Górecki, Rakowski, Karaś, Ornafa, Koper, Wieczorek, Stasiewicz
Rezerwowi: Sadowski – Kopczyński, Słodki, Kociszewski, Wyciszkiewicz, Cukiert, Stawiński

Żółte kartki: Wielgus, Zieliński, Bartos (Widzew), Ornafa, Ekwueme, Koper, R. Bednarek (Mazovia)
Sędzia: Zygmunt Ślęzak (Sieradz)