widzewslask_099Po wyrównanym spotkaniu Widzew zremisował z niedoszłym liderem Śląskiem Wrocław. Do zespołu łodzian powrócił Radosław Matusiak, który zagrał niespełna osiem minut.

Pierwsze groźne akcje przeprowadzili gospodarze. Już w 9. minucie Dudu ładnym strzałem z rzutu wolnego o mały włos nie pokonał Rafała Gikiewicza. Potem obraz gry nieco się zmienił. Lekką przewagę miał Śląsk, ale nie potrafił udokumentować to strzałem na bramkę Mielcarza.  W 20. minucie. Po rzucie wolnym Mili zamieszanie w polu bramkowym wykorzystał Wasiluk. Z czasem gra zaczęła toczyć się w środku pola. Bardzo dobrze czytał grę Princewill Okachi, najlepszy gracz w Widzewie w pierwszej połowie. Brak poważnych zagrożeń pod jakąkolwiek z bramek został przerwany w 42. minucie. Dobra szarża widzewiaków i Okachi strzelił wyrównującego gola.

Druga połowa wyglądała podobnie. Niewiele akcji pod bramkami, chyba że przez błędy obrońców, i sporo walki w środku pola. Z jednej strony Mila, z drugiej Dudu próbowali stwarzać zagrożenia po rzutach wolnych. W 78. minucie błąd obrony gospodarzy wykorzystał Mila i na tablicy pojawił się wynik „1:2”. Chwilę potem Mila mógł podwyższyć prowadzenie Śląska. Z czasem boisko zdominował Widzew i jego determinacja przerodziła się w kolejną bramkę. W doliczonym czasie gry strzelił ją Oziębała.