IMG_8677Mecz 31. kolejki piłki nożnej IV ligi łódzkiej, RTS Widzew Łódź rozegrał z LKS Rosanów. Spotkanie odbyło się w Głownie na obiekcie tamtejszej Stali, gdyż  dzień przed meczem wywiązał się spór pomiędzy działaczami łódzkiego klubu, a szefami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Dlatego działacze Widzewa postanowili rozegrać pojedynek na innym obiekcie.

Prezes klubu RTS Widzew – Marcin Ferdzyn odniósł się w tej sprawie i odpowiedział na podjętą  decyzję o zastępczym stadionie:

– Przedstawiono nam dzisiaj aneks do umowy. Nie zmienia się reguł w trakcie gry, a tak chciano postąpić. Warunki, na jakich mielibyśmy nadal korzystać z gościnności Szkoły Mistrzostwa Sportowego są przez Widzew niemożliwe do zaakceptowania. Nie chcę wchodzić w szczegóły, sprawą zajmują się już prawnicy. Dzięki przychylności władz Głowna udało nam się szybko znaleźć obiekt, na którym rozegramy mecz z Rosanowem. Dzięki temu unikniemy walkoweru – zakończył Ferdzyn.

Łodzianie pomimo sporu spowodowanego z boiskiem odnieśli dwunaste zwycięstwo z rzędu,  pokonując LKS Rosanów 3:0. Bramki dla łodzian strzelali: Kacper Bargieł, Kamil Tlaga i druga bramka zdobyta po strzale samobójczym przez  Kamila Wiktorskiego.

Pierwsza połowa meczu rozstrzygnęła całkowicie całe spotkanie, gdzie bramki padły w ciągu siedmiu minut. W ’35 min. było 1:0 dla łodzian dośrodkowanie przez Budkę do Rodaka, który posyła piłkę w pole karne, gdzie akurat znalazł  się w sytuacji strzeleckiej stoper – Bargieł i tym samym zdobył pierwszą bramkę swoją dla Widzewa. Druga bramka padła po  dośrodkowaniu Bartosa w pole karne, a obrońca Rosanowa – Wiktorski piłkę kieruje do swojej bramki tym samym pokonuje swojego bramkarza. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, dobre dośrodkowanie Kowalczyka na lewą stronę do Strusa, który idealnie dogrywa do Tlagi, który zakończył akcję celnym strzałem. Łodzianie do przerwy prowadził 3:0. Druga połowa była senna i tym samym zawodnicy Widzewa zbytnio nie wysilali, aby podwyższyć wynik meczu. Szkoleniowiec łodzian Płuska dokonuje też zmian i daję możliwość wykazania się zawodnikom rezerwowym. W tym dniu dublerzy wypadli słabo, gdzie mógł podwyższyć wynik meczu Puchalski i Bondara. Wynik utrzymał się z pierwszej połowy do końca całego meczu 3:0 dla Widzewa.

Podsumowując debiut w bramce zaliczył 19-letni Michał Choroś, gdzie zachował czyste konto bez utraty gola. Ciekawostką jest również, iż drużyna Widzewa wyrównał historyczny rekord zespołu Franciszka Smudy z sezonu 1995/1996.

W czwartek odbyło się spotkanie prezesów Widzewa z przedstawicielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz miasta. Obie strony doszły do  porozumienia i od najbliższego meczu w roli gospodarza Widzew będzie mógł ponownie korzystać z obiektu SMS Łódź. Również ustalono, iż na stadionie przy Milionowej 12. rozegrane zostaną wszystkie mecze rundy wiosennej przez RTS Widzew oraz  całą nową rundę jesienną. Kolejny pojedynek Widzew rozegra na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 21 maja o godzinie 17:00.

RTS Widzew Łódź – LKS Rosanów 3:0 (3:0)
Bramki: 35′ Bargieł, 39′ Wiktorski (samobójcza), 43′ Tlaga
Widzew: Choroś – Bartos, Rodak, Bargieł, Tlaga – Budka (69′ Puchalski), Bończak, Okachi, Strus (63′ Pochyba) – Zawodziński (58′ Możdżonek) – Kowalczyk (73′ Bondara).
LKS: M. Lewandowski – Wiktorski, Stokłosa, Głowiński, Cębrzyński, Baryła, Bujalski, Gałecki, Miszczak, Kurstak, Mordzakowski (62′ Wiosna)
Żółte kartki: Kurstak
Sędzia: Radosław Urbaniak (Łódź)
Widzów: 999

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dach na stadionie ŁKSu (foto)
IMG_8560
Postępy prac na budowie nowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138 (foto)
31baresi
Baresi gościł na rynku Manufaktury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*