sipr011212-7141Po serii słabszych spotkań Widzew wreszcie zwyciężył. W dodatku przez cały mecz był zdecydowanie lepszy od Korony Kielce.

Od początku gospodarze grali bardzo dobrze. Składnie rozbijali ataki gości (Abbes co chwila wyprzedzał Korzyma), a pod bramką Szlakotina robiło się coraz groźniej. W 14. minucie ładne uderzenie Stępińskiego, które o centymetry minęło słupek bramki Korony. Trzy minuty później Okachin wpadł w kole karne i było znów tuż obok słupka.

Wreszcie w 39. dwójkowa akcja Stępiński – Kaczmarek i ładna bramka po wymanewrowaniu obrony najmłodszego piłkarza Widzewa. Dwie minuty później najbardziej kontrowersyjna sytuacja spotkania – Korzym wpadł w pole karne, Phibel zagrał ostro, ale sędzia uznał, że karny nie należy się gościom.

W drugiej połowie to znowu gospodarze byli zdecydowanie lepsi, jednak zarówno oni, jak i gości nie spowodowali żądnej groźniej sytuacji pod bramkami. Warto dodać, że Korona ani razu nie oddała celnego strzału na bramkę Dragojevica.

joomplu:46027

Widzew zasłużenie wygrał, był drużyną lepiej ułożoną. Korona poza kontrowersyjną akcją w polu karny ani razu nie zagroziła łodzianom. W dodatku po meczu Golański dostał czerwoną kartkę za krytykowanie sędziego – w sumie powinien otrzymać ją chwilę przed, po ataku na ośmieszającego go w ostatnich sekundach spotkania Bartoszewicza, który z Kaczmarkiem prawie dwie minut grali z Koroną jak Smolarek w dawnych czasach.

Widzew Łódź – Korona Kielce 1:0 (1:0)
Gole: 39. M. Stępiński (Widzew)

Widzew: Dragojević – Broź, Phibel, Abbès, Bartkowski, Radzio (89. Ben Dhifallah), Bartoszewicz, Okachi, Dudek (69. Nowak), Kaczmarek – M. Stępiński (73. Rybicki).

Korona: Szlakotin – Kijanskas, Kiercz, Malarczyk (76. Kuzera), Golański, Székely, Lenartowski, Jovanović, Janota (64. Żewłakow), Sierpina (69. Foszmańczyk), Korzym.

żółte kartki: Dudek, Bartkowski, Abbès (Widzew) – Golański (Korona).
czerwona kartka: Paweł Golański (po meczu, za drugą żółtą).

/fot. Przemek Sikora

Zobacz także:

Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 1:3 (foto)

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 1:1 (foto)

Widzew Łódź- GKS Bełchatów 1:0 (foto)

Widzew Łodź – Ruch Chorzów 2:0 (foto)

Widzew Łodź – Śląsk Wrocław 2:1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PA070929
KS Kutno – RTS Widzew Łódź 2:0 (foto)
IMG_1223
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej U-20 w Łodzi
ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*