P9200475W dziewiątej kolejce IV ligi piłki nożnej Widzew rozegrał mecz z GKS Bełchatów, główny rywal do awansu o III ligę. Niestety drużyna łodzian po dobrym początku i prowadzonym wyniku meczu uległa Bełchatowowi 1:2. Bramki dla GKS-u dwukrotnie zdobył Krystian Pałczyński  dla Widzewa Mariusz Rachubiński.  Warto dodać, że spotkanie było pierwszym oficjalnym meczem Widzewa rozgrywany w tym sezonie w Łodzi. Pojedynek rozegrano na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.

Trener GKS-u wystawił młodzieżowców, co niektórzy piłkarze niedawno ukończyli wiek 17-19 lat. Widzewiacy mieli w swoim składzie rutyniarzy, takich jak: Okachi, Budka, Rachubiński i Czaplarski. Niestety pomimo większego doświadczenia boiskowego nie zdołali wywalczyć z uzdolnioną młodzieżą z Bełchatowa dobrego wyniku. W drugiej połowie widzieliśmy dużą przewagą bełchatowian, którzy przeprowadzali składne akcje i dłużej utrzymywali się przy piłce. Łodzianie zawiedli nieumiejętnym wyprowadzaniem akcji, do tego dużo błędów w obronie oraz brak skuteczności przy bramce gości. Trzy stu procentowe sytuacje zmarnował debiutant Zieliński. Oby w następnym meczu zaczął swój „celownik” kierować celnie do bramki rywali. 21-letni Zieliński podpisał z Widzewem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Wychowanek klubu Sparty Gryfice piłkarz grał w pierwszoligowej Flocie Świnoujście i w rezerwach Pogoni Szczecin. Ostatnio występował w Błękitni Stargard Szczeciński.

Jest to pierwsza porażka Widzewa w tym sezonie. W tabeli IV ligi lider GKS ma osiem punktów przewagi nad łodzianami (w tym jeden mecz rozegrany więcej) co jest to już spora przewaga punktowa. Po spotkaniu trener Witold Obarek podał się do dymisji.

joomplu:98268

Witold Obarek: – (trener Widzewa): „ Nie może być tak, że przygrywamy mecz, że nic się nie stało i jest następny mecz w środę. Nie może być tak. Ja mam inny charakter i po prostu nie… Działacze wszystko robią, aby zawodnicy byli zadowoleni, z dnia na dzień starają się i wszystko jest, ale coś za coś w życiu. Działacze i kibice wszystko mają, a my nic. Stało się przegraliśmy mecz i to bardzo ważny mecz przegraliśmy. My mamy o coś grać. Przegraliśmy z drugim Bełchatowem , a to nie jest coś normalnego. Ja nie mogę teraz spojrzeć kibicom, oni przychodzą  i swój czas marnują na co… Ja mam inny charakter jestem innym człowiekiem  i czegoś się podjąłem w Widzewie. Siadam zaraz z prezesami do rozmowy.

Krystian Kierach –  (trener GKS Bełchatów): „ Cieszymy się ze zwycięstwa. Źle zaczęliśmy ten mecz, ale drugą połowę lepiej zagraliśmy. Po zmianie stron podkręciliśmy tempo gry. Dzięki temu strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy mecz. Dziękuję swoim piłkarzom za zaangażowanie i profesjonalną postawę. Sezon jeszcze bardzo długi i przed nami jeszcze sporo walki nas czeka”.

Wypowiedz debiutanta Widzewa:  Kamil Zieliński: – „Chcieliśmy bardzo wygrać. W pierwszej połowie wyglądało to dosyć dobrze. Graliśmy pod swoje dyktando, ale w piłce są dwie połowy. W drugiej połowie Bełchatów strzelił dwie bramki i był lepszą drużyną. Zawiedliśmy siebie, zawiedliśmy kibiców jak i trenera. Mamy dużo elementów do poprawy. Musimy uderzyć się w pierś i w następnych meczach już wkroczyć na zwycięską ścieżkę”.

Miłym akcentem było w przerwie meczu wręczenie przez działaczy RTS Widzew Łódź dla tych kibiców, którzy regularnie wpłacają pieniądze na Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy. Klub wyróżnił dziesięciu kibiców i jeden fanklub z Irlandii – Eire Devision, którzy otrzymali odznakę klubową i podziękowania na pisemne.

Drużyna Widzewa już bez trenera Obarka rozegra w środę 23 września mecz z Orłem Nieborów, o godzinie 16:00. Zastępcą na ławce trenerskiej w czasie środowego meczu ma być dotychczasowy asystent Vladimir Bednar i kierownik klubu Waldemar Krajewski.

RTS Widzew Łódź – GKS II Bełchatów 1:2 (1:0)
Bramki: Rachubiński (5 min. Widzew), Pałczyński (60 i 71 min. GKS)

Widzew: Sokołowicz – Pietras (Świątkiewicz 68 min.), Maczurek (Kralkowski 90+1min.), Dudała, Milczarek – Budka, Rachubiński, Okachi, Pieńkowski (Gilarski 46 min.) – Czaplarski , Zieliński
Rezerwowi: Chachuła – Gradecki, Puchalski, Bartos, Świątkiewcz, Gilarski, Kralkowski

GKS: Bruchajzer – Wrzosek (Paluszkiewicz 69 min.), Stolarczyk, Flis, Szymorek – Zgarda, Serafin (Sitarz 28 min.) – Maciejewski, Flaszka (Łabędzki 62 min.), Nowiński – Pałczyński
Rezerwowi: Niźnik – Michalski, Szóstakiewicz, Bociek, Sitarz, Paluszkiewicz, Łabędzki

Żółte kartki: Milczarek, Gilarski, Świątkiewicz (Widzew), Stolarczyk, Łabędzki (GKS)
Sędzia: Tomasz Skopiński (Skierniewice)