W nowym sezonie w rozgrywkach pierwszej ligi PLF wystartuje drużyna Widzewa Łódź. W czwartek ogłoszone zostało uruchomienie nowej widzewskiej sekcji.

Do widzewskiej rodziny, po założeniu drużyn e-sportu i amp futbolu, dołączyła właśnie drużyna futsalu, znacznie poszerzając obszar zainteresowań widzewskiej społeczności. Ekipa futsalowców będzie kolejnym zespołem, który pod szyldem Widzewa Łódź wystartuje w oficjalnych rozgrywkach. Czerwono-biało-czerwoni w sezonie 2020/2021 występować będą w rozgrywkach pierwszej ligi PLF, czyli na zapleczu futsalowej ekstraklasy.

Wielosekcyjność jest mocno wpisana w historię Widzewa o czym przypominamy od początku roku jubileuszowego. Sekcje powinny być ważnym elementem widzewskiego środowiska, spoiwem tej społeczności i ludzi o różnych zainteresowaniach. Dlatego po uruchomieniu dwóch zupełnie nowych sekcji – e-sportu i amp futbolu, które cieszą się dużą popularnością wśród kibiców i dziennikarzy, zdecydowaliśmy się stworzyć własną drużynę futsalu. Jest to dyscyplina sportu, którą kibice chętnie oglądają, szybka, widowiskowa, a przede wszystkim wywodzi się bezpośrednio od najważniejszej dla nas piłki nożnej – wyjaśnia Martyna Pajączek, prezes Widzew Łódź SA, która na każdym kroku podkreśla jak ważne dla niej jest stworzenie widzewskiej społeczności.

Za powodzenie projektu futsalowego odpowiadać będzie osoby z bardzo bogatym doświadczeniem w tej dyscyplinie sportu. Koordynatorem sekcji został Przemysław Olczak, dotychczas prezes pierwszoligowego Malwee Łódź,  którego miejsce zajmie w rozgrywkach właśnie Widzew Łódź. Trenerem drużyny został Marin Stanisławski, futsalowy mistrz Polski i reprezentant Polski, a ostatnio grający trener Gatty Active Zduńska Wola (brązowy medalista minionego sezonu).

To dla nas wielki zaszczyt. Dzięki stworzeniu futsalowej drużyny Widzewa możemy spełniać nasze marzenia, czyli rozwijać się w naszej specjalności pod szyldem Widzewa, którego kibicami jesteśmy od lat. Stoi przed nami wielkie wyzwanie, ale to, że tu jesteśmy, znaczy też, że doceniona i pozytywnie oceniona została nasza dotychczasowa praca. Wierzę, że to początek wspaniałej przygody, który przyniesienie wiele radości również kibicom Widzewa – podkreśla Przemysław Olczak, nowy koordynator widzewskiej drużyny futsalu.

Czeka nas trudny czas i dużo pracy, ale jestem dobrej myśli, bo pracuję z ludźmi pełnymi pasji, w wyjątkowym, widzewskim środowisku. Pierwszy rok na pewno nie będzie łatwy, ale bierzemy się do roboty pełni optymizmu. Chciałbym, abyśmy jak najszybciej stworzyli mocną strukturę kadrową, a z drugiej strony zależy mi na tym, żeby drzwi do tego zespołu były otwarte dla każdego zawodnika z potencjałem do gry w futsal. Jako sekcja chcemy, aby charakteryzowała nas pokora, szczerość i otwartość. Jako zespół – wiara, pasja i jakość sportowa. Wierzę, że naszym wielkim atutem będzie trening, o który zadba odpowiednio dobrany sztab – przekonuje trener Marcin Stanisławski.

Warto dodać, że widzewska sekcja futsalu będzie finansowana wyłącznie przez Stowarzyszenie Malwee Łódź, które w ramach współpracy z klubem uzyskało prawo do korzystania z nazwy i herbu Widzewa. Osobą łączącą sekcję z klubem jest Dawid Lambrecht, który jest członkiem wspierającym w Stowarzyszeniu Malwee, a także członkiem Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, czyli jedynego właściciela klubu z al. Piłsudskiego 138.

Pierwszy mecz ligowy futsalowy Widzew rozegra w weekend 19-20 września. Rywalem łodzian będzie KS Gniezno.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Widzew Łódź – Wisła Płock 2:1 (foto)
TME UKS SMS Łódź wraca na boiska
FW_Lodzkie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku_fot.R-2
Łódzkie finały Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*