Piłkarze Widzewa Łódź  przegrali z Wisłą Kraków 1:3 w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W pierwszej połowie, to łodzianie strzelili pierwszą bramkę po strzale Dominika Kuna  i  do przerwy było 1:0. W drugiej połowie to Wisła Kraków przejęła na boisku inicjatywę i  przechyliła szalę zwycięstwa po golach: Browna Forbesa i dwie bramki Czecha – Jana Klimenta.

Zawodnicy Widzewa mimo porażki za wszelką cenę dążyli do dogrywki. W doliczonym czasie gry świetną sytuację bramkową miał Mateusz Michalski, ale  kapitalną interwencją po popisał się bramkarz Wisły –  Kieszek. W ostatnim fragmencie gry nawet bramkarz Wrąbel ruszył w pole karne rywali, ale Czech  Kliment i strzelił w tym meczu drugą swoją bramkę. Piłka kopnięta prawie z połowy boiska doturlała się do pustej bramki i w ten sposób wynik spotkania Pucharu Polski został ustalony na 1:3 dla Wisły Kraków.

W kolejne fazie 1/4 Fortuna Pucharu Polski , Wisła Kraków zmierzy się z Olimpią Grudziądz.

Ostatni spotkanie łodzianie rozegrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów, niedziela godzina 15:00.

Widzew Łódź – Wisła Kraków 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Dominik Kun (29), 1:1 Brown Forbes (64), 1:2 Jan Kliment (87), 1:3 Jan Kliment (90+7).

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński (89. Paweł Tomczyk), Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna (35. Krystian Nowak) – Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Dominik Kun, Karol Danielak (76. Mateusz Michalski), Radosław Gołębiowski (75. Kacper Karasek), Fábio Nunes (89. Juliusz Letniowski) – Bartosz Guzdek. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Wisła Kraków: Paweł Kieszek – Dawid Szot (84. Konrad Gruszkowski), Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek – Yaw Yeboah, Gieorgij Żukow, Aschraf El Mahdioui, Stefan Savić (58. Jan Kliment), Piotr Starzyński (58. Mateusz Młyński) – Felicio Brown Forbes (85. Michal Škvarka). Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: Patryk Stępiński (Widzew), Dawid Szot, Maciej Sadlok, Konrad Gruszkowski, Michal Skvarka (Wisła).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 15627.