Widzew Łódź – Sokół Ostróda 0:0 (foto)

IMG_1756_kopiujW sobotę, 18 listopada Widzew Łódź podejmował drużynę Sokoła Ostróda. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Przed spotkaniem kibice będący na stadionie wraz z zawodnikami obu zespołów uczcili minutę ciszy zmarłego ojca gości – Krystiana Słowińskiego. Rozpoczęcie meczu było tego dnia nie co inne, gdzie pierwsze kopnięcie piłki odbyło się z udziałem kibica Widzewa. Była to dla fana łódzkiego klubu nagroda za wygranie konkursu zorganizowanego przez jednego z partnerów klubu.

W wyniku zamknięcia trybuny D przez wojewodę łódzkiego. Tym razem na sektorze zamiast kibiców była w ich miejscu rozłożona flaga sektorowa – Widzew Łódź. Najwierniejsi fani zmuszeni byli przenieś się do prowadzenia dopingu na trybunę B zwanej „niciarka”. Kibice podczas meczu oprócz flag klubowych zaprezentowali transparent skierowany do wojewody łódzkiego z napisem: „Gdy zapłonie raca na Pietrynie, czy zamkniesz ulicę tępy kretynie”.

Trenerem Sokoła Ostróda jest Sławomir Majak. Wizyta Majaka w mieście Łodzi była wyjątkowa, a zarazem powrót sentymentalny.  Obecny trener Sokoła występował  Widzewie i odniósł w tym klubie największy sukces w latach 1996 i 1997 Mistrza Polski oraz udział w Lidze Mistrzów. Przed meczem Majak mógł uciąć sobie pogawędkę z byłymi kolegami, którzy wspólnie występowali w łódzkim klubie  m.in.: Piotr Szarpak i Daniel Bogusz.

Sławomir Majak będąc trener dwu krotnie już był  Łodzi na stadionie przy al. Piłsudskiego i jeszcze nie odniósł porażki.  Będąc wcześniej trenerem Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie pokonał łódzki klub 1:0, a obecnie prowadząc klub Sokół Ostróda osiągnął wynik remisowy 0:0.

Kibice w trakcie już  w ostatnich dziesięciu minutach spotkania nie wytrzymali oglądając słabą i nieporadną grę swoich idoli z boiska, zaczęli skandować okrzyki: „Widzew grać ….” Niestety spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.  W tym dniu mecz na żywo mogło oglądać  ponad czternastotysięczna publiczność, która liczyła na kolejne zwycięstwo i zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. Niestety konkurent do awansu Sokół Aleksandrów odniósł wyjazdowe zwycięstwo 1:4 nad Świtem Nowy Dwór i tym samym został liderem, a łódzki klub jest na drugim miejscu i ma dwa punkty mniej.  Kibicom Widzewa nic nie pozostaje jak czekać na lepszą grę w rundzie wiosennej, co przełoży się to również na upragniony awans do II ligi. Na zakończenie sezonu, jak to zawsze bywało piłkarze łódzkiego klubu w podzięce za doping fanom w meczach domowych i wyjazdowych przekazywali swoje koszulki meczowe. Tym razem było to inaczej… nie wiadomo z jakich przyczyn, ale nie dawali swoich trykotów meczowych. Piłkarze podeszli do zagorzałych fanów już tylko t-shirtami z okazji 40-lecia łódzkiego klubu w Europejskich Pucharach.

Widzew Łódź – Sokół Ostróda 0:0

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel (90, Rakowski) – Michalski, Kazimierowicz (70, Falon), Radwański, Miller, Mąka (56, Kwiek) – Świderski (56, Gołębiewski)
Sokół: Bąbel – Maternik, Pluta, Korzeniewski, Buczkowski – Mykytyn (57, Ciach), Paczkowski – Mlonek (64, Jankowski), Wójcik, Otręba – Gajewski (90+3, Rosoliński)
Żółte kartki: Radwański (Widzew) – Paczkowski, Otręba, Ciach, Jankowski (Sokół)

/fot. Przemysław Sujka

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *