W niedzielę o godzinie 12:40 piłkarze Widzewa Łódź rozegrali u siebie spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. W przerwie letniej w klubie dokonano rewolucji i została wymieniona znaczna część kadry zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym. Działacze łódzkiego klubu nie ukrywają, że mają wielkie ambicje na awans do Ekstraklasy. Fani czerwono biało czerwonych byli też ciekawi, jak to się potwierdzi na boisku. Udany debiut zaliczyło w meczu siedmiu zawodników  wraz z nowym szkoleniowcem Januszem Niedźwiedziem.

Łódzki Widzew w pierwszym swoim meczu pokonał zespół z Nowego Sącza, aż 3:0. Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyli Michał Grudniewski, Karol Danielak oraz Paweł Tomczyk, który strzelał z rzutu karnego. Pierwszy gol wpadł 19. minucie po stałym fragmencie gry, po w rzutce w pole karne przez Zielińskiego piłka trafiła prosto na głowę Grudniewskiego, który posłał piłkę pod poprzeczkę. Druga bramka została zdobyta 41. minucie po fatalnym błędzie obrońców gości, gdzie po dośrodkowaniu przez Kuna wykorzystał Danielak i głową podwyższa wynik meczu na 2:0. W 64. minucie na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Gołębiowski, w polu karnym przepychał się Nowak, który nie doszedł do piłki, ale  jednak mogło się wydawać, że był faulowany przez obrońcę Sandecji – Rudola. Sytuacja była jeszcze analizowana przez sędziego i postanowił obejrzeć prowadzący zawody Mariusz Złotek przy pomocy systemu VAR. Sędzia ostatecznie wskazał na rzut karny! Do wykorzystywania  karnego podszedł Tomczyk, który perfekcyjnie strzelił bramkę 3:0 i tym samym ustalił wynik końcowy meczu. Można stwierdzić, że drużyna Widzewa wreszcie gra w piłkę i jest to gra efektywna i skuteczna.

Drugi mecz w Fortuna 1 liga łodzianie rozegrają 8 sierpnia na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec (niedziela, godzina 12:40).

Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

1:0 Grudniewski (19’)

2:0 Danielak (41′)

3:0 Tomczyk (rzut karny 64’)

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Michał Grudniewski, Krystian Nowak – Paweł Zieliński, Dominik Kun, Marek Hanousek (75′ Juliusz Letniowski), Radosław Gołębiowski (88′ Filip Becht) – Mateusz Michalski (79′ Aziz Tetteh), Paweł Tomczyk (88′ Bartosz Guzdek), Karol Danielak (88′ Kacper Karasek).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Rafał Kobryń, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Kamil Słaby – Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (65′ Michał Walski) – Dawid Błanik (65′ Robert Janicki), Błażej Szczepanek (88′ Robert Prochownik), Damir Sovsić (65′ Damian Chmiel) – Swetosław Dikow (75′ Dawid Wolny).

Żółte kartki: Danielak – Rudol, Błanik, Walski, Fall

Czerwona kartka: Fall (90. minuta, za drugą żółtą)