Piłkarze Widzewa Łódź  w sobotę 23 stycznia rozegrali czwarty mecz kontrolny przed rundą wiosenną, a rywalem była trzecioligowa Polonia Warszawa. Bramki w tym kontrolnym meczu padły w drugiej połowie i podopieczni Enkeleida Dobiego pokonali Polonię Warszawa 2:1, bramki dla Widzewa zdobyli Michael Ameyaw i Przemysław Kita, a w samej końcówce honorowego gola dla gości strzelił Kacper Roguski. Cieszy zapewne powrót po kontuzji Przemysława Kity i jego pierwsza strzelona bramka tej wiosny.

Niestety, ale pechowy był ten sparing dla stopera Michała Grudniewskiego, który po kwadransie spotkania musiał w bólu opuścić boisko. Obrońca próbował naprawić swój błąd po stracie piłki i przy biegnięciu zderzył się z zawodnikiem „Czarnych Koszul”. Rzecznik klubu Marcin Tarociński informował, że po wizycie w klinice i prześwietleniu nogi u Grudniewskiego stwierdzono skręcenie stawu skokowego.  Na pewno zawodnik będzie musiał pauzować przez najbliższe trzy lub cztery miesiące.

Szkoleniowiec łodzian Enkeleid Dobi testował w tym spotkaniu 19-letniego Krystiana Białasa z Pelikana Łowicz, który jest nominalnym napastnikiem. Na prawym skrzydle wystąpił z kolei Cezary Polak. W drugiej połowie pokazał się na pozycji stopera 18 -letni Mateusz Bienias z klubu (Drukarz Warszawa). Ten ostatni według mojej opinii najlepiej wypadł z testowanych i powinien dostać kolejną szansę w najbliższym sparingu, aby potwierdzić i przekonać szkoleniowca łodzian do swoich umiejętności piłkarskich i pozostawienia w Łodzi.

 Wypowiedź trenera Enkeleid Dobi: „Po to są sparingi i chcemy jak najszybciej poprawić nasze błędy. Dzisiaj piłkarze przede wszystkim bardzo dobrze reagowali motorycznie i pod względem zaangażowania, mimo że to był to już czwarty mecz w ciągu kilku dni. Musimy jednak pracować nad podnoszeniem poziomu piłkarskiego. Warunki są, jakie są. Ten mecz wyglądał dużo lepiej niż poprzednie, ale martwi kontuzja Michała Grudniewskiego. Sporo pozytywów widziałem za to u Przemka Kity. Hamulce w głowie najwyraźniej już u niego odpuściły, a to przekłada się na grę, zagrania i okazje bramkowe. Mecz jest najlepszym treningiem. Dzięki sparingom mamy dużo materiału do analiz, testujemy też nowych zawodników. Grami kontrolnymi można tylko zyskać. Każdy trener ma swój pomysł na okres przygotowawczy. My po kolejnym tygodniu osiągnęliśmy na pewno zakładane przez nas cele, z czego możemy być zadowoleni, ale przed nami jeszcze bardzo dużo pracy.” – stwierdził w rozmowie z Widzew TV.

Kolejny sparing łodzianie rozegrają w najbliższą środę z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

W kuluarach mówi się, że dni trenera Enkeleida Dobiego są policzone i  straci niedługo posadę. To efekt słabej gry drużyny, co irytuje kibiców i szefów klubu.

Jest już kilka nazwisk szkoleniowców, którzy mogliby zstąpić Albańczyka z polskim paszportem. Pierwszy to zwolniony niedawno z Arki Gdynia Ireneusz Mamrot, Padło też nazwisko m.in. Piotra Mosóra, który obserwował dzisiejszy sparing widzewiaków z Polonią Warszawa bezpośrednio z trybun Łodzianki. Nie wyklucza się także tego, że drużynę przejmie widzewiak, czyli Andrzej Kretek, który obecnie jest w kierownictwie akademii, albo Marcin Broniszewski ( obecnie asystent trenera) .

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)

Bramki:

1:0 Michael Ameyaw (51’)

2:0 – Przemysław Kita (69’)

2:1 Kacper Rogulski (89’)

Widzew Łódź ( I połowa): Miłosz Mleczko – Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Michał Grudniewski (30’ Przemysław Kita), Patryk Stępiński, Cezary Polak, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Dominik Kun, Merveille Fundambu, Krystian Białas.

Widzew (II Połowa): Konrad Reszka – Łukasz Kosakiewicz (65’ Dominik Kun), Daniel Tanżyna (59’ Krystian Nowak), Mateusz Bienias, Filip Becht, Cezary Polak (59’ Robert Prochownik), Bartłomiej Poczobut (78’ Merveille Fundambu), Patryk Mucha, Michael Ameyaw, Przemysław Kita (75’ Krystian Białas), Karol Czubak.

Trener: Enkeleid  Dobi

Polonia Warszawa ( I połowa): Leleń (30′ Kowalczyk) – Wyszkowski, Pazio, Goliński, Wojdyga – Niewiarowski, Piątek, zawodnik testowany I, Parobczyk, zawodnik testowany II – Paczuk

Polonia (II połowa): Kowalczyk (62′ Abramowicz) Pazio (67′ Wyszkowski), Górski, Wojdyga (69′ Goliński), Kapela – Radziński, zawodnik testowany II, Słoma, Roguski, Smuga – Kujawa

Żółte kartki: Kun (Widzew), Smuga i Goliński (Polonia W-wa)
Mecz bez udziału publiczności.

/fot i tekst Przemysław Sujka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1tym
Finały Wojewódzkie o Puchar Tymbarku (foto)
Widzew Łódź – Koronia Kielce 2:0 (foto)
derbylodzi2010_20100308_1146890421
Motor Lublin – ŁKS Łódź 0:3

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*