Piłkarze Widzewa Łódź w niedzielę 13 czerwca rozegrali mecz u siebie z Odrą Opole w 34. kolejce Fortuna 1 liga. Przed spotkaniem obyła się uroczystość, od strony ulicy Piłsudskiego została odsłonięta tablica upamiętniająca 40-lecie zdobycia pierwszego w historii mistrzostwa Polski w1981roku. Na zewnątrz stadionu pokazana została ówczesna historia przedstawiająca zdjęcia archiwalne bohaterów z tamtych wydarzeń.

W obchodach wzięło udział ośmiu zawodników z osiągniętego sukcesu z 1981 roku: Andrzej Grębosz, Andrzej Jacek, Piotr Janisz, Jan Jeżewski, Krzysztof Kamiński, Janusz Lisiak, Piotr Romke i Władysław Żmuda. Również obecni byli  z „Wielkiego Widzewa” Wiesław Wraga i Wiesław Chodakowski, a także byli działacze klubu.

Podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego pokonali na własnym stadionie Odrę Opole 2:1. Już w drugiej minucie wynik otworzył Dominik Kun, Akcja bramkowa rozpoczęła się od precyzyjnego dośrodkowania przez Kacpra Gacha z lewej strony, co też wykorzystał pomocnik Dominik Kun, który wślizgiem strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Widzewa.

W 24. Minucie fatalny błąd popełnił łódzki bramkarz Vjaceslavs Kudrjavcevs, który podczas wyprowadzania piłki nie zrozumiał się z obrońcą Patrykiem Stępińskim. Zamieszanie w łódzkiej defensywie wykorzystał Konrad Nowak, zdobywając dla Odry wyrównującą bramkę. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Na trzy minuty przed końcem wybita przez golkipera Konrada Reszki, gdzie trafia piłka na głowę Czubaka, który przedłuża do Tomczyka, który skorzystał na wyjściu bramkarza i przesądził o zwycięstwie Widzewa 2:1.

Ostatecznie łodzianie zajęli 9. miejsce w tabeli 1 ligi w sezonie 2020/2021.

W barwach Widzewa po raz ostatni wystąpił Marcin Robak i jeszcze kilku jego kolegów z drużyny. Napastnik w 65. minucie spotkania został zmieniony przez młodszego kolegę Karola Czubaka. Dla Robaka był to jednocześnie ostatni mecz w pierwszej drużynie Widzewa, więc podczas schodzenia z murawy wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy utworzył mu specjalny szpaler, kapitan otrzymał kwiaty i został brawami pożegnany przez kibiców. Na koniec meczu Robak wziął mikrofon i podziękował wszystkim za spędzone ostatnie dwa lata i wcześniejsze jeszcze lata, które był w Widzewie. Kibice wznosili okrzykiem jego imię i nazwisko, zaś koledzy z drużyny w utworzonym okręgu zaczęli podrzucać Robaka do góry.

Wypowiedzi po meczu trenerów (ze strony klubowej Widzew.com):

Marcin Broniszewski (Widzew Łódź): – Najbardziej cieszy nas zwycięstwo. Jesteśmy także zadowoleni z naszej gry ofensywnej, bo mieliśmy kilka takich fragmentów, gdzie naprawdę dobrze graliśmy, szczególnie przed przerwą. Oczywiście popełniliśmy kilka błędów, ale chyba dziś nie jest to czas i miejsce, aby o tym mówić. Gdybyśmy podeszli do tego meczu, nawet jeśli o nic nie gramy, bez zaangażowania, to jest to niesprawiedliwe wobec przeciwnik i kibiców. Urządzilibyśmy sobie taką zabawę, zamiast grać do samego końca. Nie był to łatwy czas, z takiego mentalnego punktu widzenia, aby utrzymać chłopaków, żeby walczyli w każdym meczu na sto procent. Ładunek emocjonalny przed tym meczem był ogromny. Przychodzi w sporcie taki pewien moment, że kończy się przygodę w klubie, który ma się w sercu. Kibice również mają Marcina w sercu. Nie są to łatwe momenty. Bardzo długo na swój debiut czekał Konrad Reszka. Chciałem mu pogratulować. Jego cierpliwość została wynagrodzona. Zachował czyste konto.

Maciej Wróbel (trener Odra Opole): Na pewno pierwsze 15 minut zaspaliśmy i dostaliśmy bramkę, ale na szczęście się z tego podnieśliśmy i strzeliliśmy gola na 1:1. W przerwie powiedzieliśmy sobie parę mocniejszych słów i stworzyliśmy sobie parę sytuacji, ale niestety żadnej nie wykorzystaliśmy. Straciliśmy gola w 87. minucie i to boli. Ciężko coś o tym powiedzieć. Widzew trochę zaskoczył nas w pierwszych minutach, bo wyszedł na nas bardzo wysoko. Szkoda tego meczu, bo mieliśmy swoje sytuacje i powinniśmy je wykorzystać.

Widzew Łódź – Odra Opole 2:1 (1:1)

1:0 – 2’ – Kun

1:1 – 24’ Nowak

2:1 – 87’Tomczyk

Widzew Łódź: Vjaceslavs Kudrjavcevs (46′ Konrad Reszka) – Patryk Stępiński (88′ Dawid Owczarek), Caique, Michał Grudniewski, Kacper Gach – Jakub Kmita (46′ Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut, Marek Hanousek, Mateusz Możdżeń, Dominik Kun (72′ Paweł Tomczyk) – Marcin Robak (62′ Karol Czubak)

Trener: Marcin Broniszewski

Odra Opole: Błażej Sapielak – Kacper Tabiś, Miłosz Trojak, Konrad Kostrzycki, Łukasz Winiarczyk – Szymon Drewniak, Maciej Wróbel – Tomasz Mikinic (88′ Antoni Klimek), Rafał Niziołek (82′ Michał Surzyn), Konrad Nowak – Adam Żak (61′ Dawid Czapliński)

Żółte kartki: Kmita, Poczobut (Widzew), Kostrzycki (Odra Opole)