W niedzielę 24 października o godzinie 18 piłkarze Widzewa Łódź przy alei Piłsudskiego 138., rozegrali  67. Derby Łodzi w 14. kolejce Fortuna 1 ligi z lokalnym rywalem ŁKS Łódź. Widzew  już po30. minutach spotkania przegrywał 2:0!

Wynik spotkania otworzył ŁKS już w 16. minucie po rykoszecie od obrońcy Widzewa – Tanżyny, bramkarz Wrąbel fatalnie interweniował i piłka wpadła przy prawym słupku do bramki. Niespełna kwadrans później Widzew stracił kolejną bramkę na 0:2. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową Dąbrowski trafił w bramkę i tym samym podwyższa wynik dla ŁKS. Na cztery minuty przed przerwą głową strzela kontaktowego gola dla Widzewa Stępiński. Do przerwy Widzew nie traci nadziei na korzystny rezultat z odwiecznym rywalem z drugiej strony miasta. W drugiej połowię mecz utrzymywał się na wysokim poziomie, gdzie było dużo wali i zaciętości boiskowej w obu zespołach. Dopiero w 87 minucie, dochodzi do zmiany rezultatu. Na listę strzelców w Widzewie wpisuję się Dajewski, który pod dalekim przeżucie z lewej strony, piłka trafia pod nogi i z bliskiej odległości umieszcza piłkę w bramce. W końcówce doliczonego czasu oby dwa zespoły mogli zmienić rezultat na swoją korzyść, a Widzew nie wykorzystał przewagi jednego więcej zawodnika. W drugiej minucie doliczonego za brutalny faul na Karasku, ukarany został czerwoną kartą Ricardinho. Ostatecznie 67. Derby Łodzi zakończyły się sprawiedliwym remisowym wynikiem 2:2, a Widzew już nie wygrał z ŁKS od 12 lat.

Kilka minut  od rozpoczęcia spotkania  kibice Widzewa zaprezentowali oprawę – z transparentem „Czas do waszego końca odliczają…”, a potem pojawiła się wielka sektorówka z wizerunkami czterech kibiców Widzewa, Elany Toruń, Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. Następnie  zmienił się transparent z napisem „zegarmistrzowie”. Fani Widzewa odpalili race i świece dymne, co też pojawił się dym na całym stadionie. Sędzia przerwał mecz na około pięć minut.

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:2 (1:2)

Bramki: Patryk Stępiński (41′), Tomasz Dejewski (88′) – Ruis Lopez Pirulo (17′), Maciej Dąbrowski (29′)

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna — Paweł Zieliński, Abdul Aziz Tetteh (46. Fabio Nunes), Patryk Mucha (76. Mattia Montini), Dominik Kun – Mateusz Michalski, Karol Danielak (81. Kacper Karasek)- Bartosz Guzdek

ŁKS Łódź: Dawid Arndt – Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz (72. Jakub Tosik) – Maciej Wolski (66. Ricardinho), Mikkel Rygaard (80. Nacho Monsalve), Antonio Dominguez, Pirulo (80. Javi Moreno) – Maciej Radaszkiewicz (72. Samu Corral)

Żółte kartki: Paweł Zieliński, Kacper Karasek – (Widzew), Maciej Wolski, Maksymilian Rozwandowicz, Oskar Koprowski, Jakub Tosik, Bartosz Szeliga – (ŁKS)

Czerwona kartka: Ricardinho ( 90+2’)

Sędziował: Szymon Marciniak

Widzów: 17 409. ( w tym 907 kibiców ŁKS-u ).