W sobotę 25 czerwca o godzinie 12:00, drużyna Widzewa Łódź rozegrała drugi mecz sparingowy. Łodzinie  jako beniaminek  przygotowują się do rundy jesiennej w Ekstraklasie, a klub z GKS Tychy jako pierszoligowiec chcę również awansować i dołączyć do Widzewa. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia w końcówce spotkania stracili bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jedynego gola dla Widzewa zdobył Włoch Mattia Montini, a dla GKS – Daniel Rumin.

Po pierwszej połowie łodzianie prowadzili 1:0 po strzale z woleja  Mattia Montiniego, który wraca po kontuzji. Druga połowa była już bardziej wyrównana. Gol dla tyszan padł po rzucie rożnym, gdzie piłka przeszła przez całą widzewską obronę i z najbliższej odległości strzelił Daniel Rumin. W końcówce łodzianie mogli zmienić wynik spotkania, lecz w sytuacji sam na sam napastnik Guzdek nie wykorzystał.

W obu drużynach zagrało kilku nowych piłkarzy. W Widzewie od początku wystąpili pozyskani latem Mateusz Żyro, Serafin Szota oraz Albańczyk Juljan Shehu. Nie zagrał w tym sparingu nowo pozyskany obrońca – stoper reprezentacji Bułgarii Bożidar Czorbadżijski, który w piątek podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o rok z łódzkim klubem.

To był drugi sparingowy mecz dla łodzian w trakcie przygotowań do występów w Ekstraklasie. W pierwszym meczu Widzew pokonał obecnego mistrza Polski 2:1

Łodzianie rozpoczynają od środy obóz przygotowawczy. Podczas obozu w Woli Chorzelowskiej, które rozpocznie się w środę. Jej formę sprawdzą tam pierwszoligowe zespoły Sandecji Nowy Sącz, Puszczy Niepołomice i Stali Rzeszów.

Widzew pierwszy po ośmiu latach mecz w ekstraklasie rozegra w niedzielę 17 lipca o godzinie 17:30. W 1. kolejce zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Widzew Łódź 1:1 GKS Tychy (1:0)

Bramki:

1:0 –  Mattia Montini (42’)

1:1 –  Daniel Rumin (78’)

Widzew Łódź I połówa: Wasyl Łytwynenko – Paweł Zieliński, Serafin Szota, Mateusz Żyro, Martin Kreuzriegler, Fabio Nunes – Radosław Gołębiowski, Juljan Shehu, Dominik Kun, Kristoffer Hansen – Mattia Montini.
Widzew II połowa: Henrich Ravas – Serafin Szota, Mateusz Żyro (72, Adam Dębiński), Patryk Stępiński – Karol Danielak, Patryk Lipski, Juljan Shehu, Ernest Terpiłowski, Radosław Gołębiowski, Bartłomiej Pawłowski – Bartosz Guzdek.

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Kamil Kargulewicz, Dominik Połap, Nemanja Nedić, Alec Mudimu, Konrad Pipia – Patryk Mikita, Mateusz Czyżycki, Tomasz Krężelok, Gracjan Jaroch – Tomas Malec.
GKS Tychy II połowa: Kacper Dana – Natan Dzięgielewski (69, Krzysztof Machowski), Maciej Mańka, Nemanja Nedić (61, Alec Mudimu), Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz – Antonio Domínguez, Wiktor Żytek, Michał Ploch, Marcin Kozina – Daniel Rumin.

Żółte kartki: Gołębiowski, Kun, Żyro (Widzew)

Sędzia:  Albert Różycki (Łódź).