Piłkarze Widzewa Łódź w  niedzielę 10 października w 12. kolejce Fortuna 1 liga, rozegrali mecz z ostatnim w tabeli GKS Jastrzębie. Łodzianie pod wodzą szkoleniowca Janusza Niedźwiedzia pokonali GKS Jastrzębie 3:1. Chodź  łatwo łodzianom odnieść to zwycięstwo nie było.

W 33. minucie  pierwszy bramka zdobyta przy łódzkiej publiczności przez Mattii Montiniego, gdzie piłka została dośrodkowana przez Kuna wprost głowę niepilnowanego Włocha. Kolejny gol był w odstępie trzech minut, po strzale Michalskiego i odbitej piłki przez bramkarza GKS-u dopełnia formalności Bartosz Guzdek na 2:0. Łodzinie myślami byli już w szatni, tak przed przerwą w polu karnym niepotrzebnie fauluje Kun, obrońcę GKS -u  Zalewskiego. Rzut karny pewnie wykonuje Daniel Rumin, chodź golkiper łodzian Jakub Wrąbel wyczuł intencję strzelającego. W drugiej części meczu Widzew dopiął swojego i zdobył 66. minucie bramkę na 3:1. Asysta Włocha Montiniego, który ładnie wyłożył piłkę do strzału Karolowi Danielakowi, który silnym uderzeniem piłki w góry róg bramki prawie siatki nie rozerwało.

Jest to już ósme zwycięstwo z rzędu Widzewa w domowych meczach. Jest to wyrównanie najlepszego rezultatu po reaktywacji klubu, zanotowanego jeszcze w IV lidze, za czasów kiedy był trenerem Marcina Płuska. W rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 widzewiacy zwyciężyli wtedy właśnie ośmiokrotnie, ale w dziewiątym spotkaniu zatrzymali ich Zjednoczeni Bełchatów. Warto dodać, że na stadionie w „Sercu Łodzi” zasiadło 17 128 kibiców i jest to w obecnym sezonie najwyższa frekwencja.  Widzew po dwunastu kolejkach I ligi ma cztery punkty przewagi nad drugą Koroną Kielce.  Najbliższy mecz z sąsiadem w tabeli już najbliższy piątek, 15 października godzina 20:30 na stadionie Suzuki Arena. Mecz w „Sercu Łodzi” przy alei Piłsudskiego 138.  to już derby łodzi z ŁKS , niedziela 24 października  godzina 18:00.

Wypowiedzi po meczu trenerów (z portalu: Widzew.com i GKS TV ):

Janusz Niedźwiedź (Widzew Łódź):„ To dla nas naprawdę ważne trzy punkty i kolejny pokaz tego, że nie dostaje się nic za darmo. Zadanie zostało dziś wykonane, ale nie można powiedzieć, że wygraliśmy szybko, łatwo i przyjemnie. Niektórzy dopisywali nam te punkty jeszcze przed początkiem spotkania, ale sam przebieg meczu pokazuje, jak bardzo mylne było takie podejście. Do 30. minuty gra nie układała nam się tak jak powinna, ale dwie bramki dodały nam trochę animuszu. Stracony gol do szatni sprawił, że rywale uwierzyli w swoją szansę, ale udało się ostatecznie wygrać. W tym meczu przeciwnik pokazał, podobnie jak jakiś czas temu Górnik Polkowice, że nawet grając na własnym stadionie możemy mieć problemy”.

Jacek Trzeciak (GKS Jastrzębie): – „ Znów zagraliśmy bardzo dobrze, ale przegraliśmy jak zwykle walą w nas wszyscy, że gramy słabo, co jest po prostu gó… prawdą. Podchodzimy do każdego meczu zdeterminowani, z myślą, że walczymy o życie. Jesteśmy Ślązakami i chcemy grać za ten klub. Różnica między nami a Widzewem polegała dzisiaj na tym, że my wyprowadzając piłkę, dochodząc do sytuacji strzeleckich, po prostu pieprzą się z tą piłką, jakby to była jakaś piękna pani… Natomiast Widzew po prostu idzie i chce strzelić bramkę – kontynuował wyraźnie poddenerwowany szkoleniowiec. Do cholery jasnej, to nie jest konkurs piękności. Tutaj nie musi być wszystko ładnie i nie musi być piłka ustawiona z linią. Jak będziemy tak grali, to po prostu nie jesteśmy w stanie wygrać meczu”.

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 3:1 (2:1)

1:0  Montini (‘33) 2:0  Guzdek (‘36) 2:1 Rumin (‘45+3), 3:1 Danielak (‘66).

Widzew Łódź: Wrąbel – Stępiński, Nowak, Tanżyna – Zieliński, Hanousek (90+1′ Nunes), Danielak, Michalski (69′ Mucha), Kun (90+1′ Gołębiowski) – Montini (80′ Tetteh), Guzdek (69′ Karasek)

GKS Jastrzębie: Reclaf – Zalewski (63′ Borkała), Słodowy, Bojdys, Witkowski – Handzlik (63′ Balboa), Jadach (74′ Feruga), Kuczałek – Kamiński, Rumin (90+2′ Łukasik), Zejdler (74′ Gajda)

Żółte kartki: Michalski, Kun – Kamiński