Piłkarze Widzewa Łódź w niedziele 14 marca w godzinie 12:40 rozegrali mecz Fortuna 1 liga 20. kolejka z Chrobrym Głogów. Łodzianie cały mecz zagrali bardzo słabo i wymęczyli zwycięstwo jedno bramkowe po trafieniu z rzutu karnego przez napastnika Marcina Robaka. Jedyny pozytyw w tym meczu to tylko zdobyte trzy punkty. Kibice łodzian widząc to spotkanie w telewizyjnej transmisji na żywo nie chcieli by już więcej takiego Widzewa oglądać i jak najszybciej o tym spotkaniu zapomnieć. Dryżyna Widzewa po tym zwycięstwie awansowała na 9. miejsce w tabeli i traci cztery punkty do strefy barażowej.

Pod stadionem przybyli kibice Chrobrego Głogów, którzy pomimo obostrzeń jakie jest w całej Polsce zakaz udziału w imprezach masowych przyjechali autami do Łodzi w liczbie ponad 50 osób.  Fani Chrobrego kilkakrotnie zaznaczyli swoją obecność w okrzykach o swoim klubie, ale również hasło jakie było słyszane to: „Piłka nożna bez policji”!

 Wypowiedź po meczu trenera Widzewa Enkeleid  Dobi: – Ocena tego meczu jest krótka – zdobyliśmy trzy punkty, czyli to, co zakładaliśmy sobie przed meczem. Udało się to dzięki determinacji, Nie był to piękny mecz, ale graliśmy już ładniejsze spotkania i kończyliśmy je bez punktów. Gra się po to, żeby strzelić jednego gola więcej niż przeciwnicy i to się nam udało. Mamy taką kadrę, że przed meczem miałem ból głowy, kogo wstawić do meczowej dwudziestki. Cała drużyna dobrze pracuje i tak samo prezentuje się na treningach. Idziemy w dobrym kierunku, co oczywiście nie oznacza, że nie musimy robić korekt. Drużyny w całej Polsce mają problemy z prowadzeniem ataków pozycyjnych, nie tylko Widzew. Myślę, że w ostatnich miesiącach zrobiliśmy w tym aspekcie postępy, ale cały czas musimy nad tym pracować. – (wypowiedź ze strony Widzew.com)

Kolejny mecz Widzew rozegra w niedzielę o godzinie 12:40  na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramki:  1:0 Marcin Robak rzut karny (77’)

Widzew Łódź: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski (72′ Tanżyna), Gach – Kun (58′ Michalski), Poczobut, Mucha (58′ Możdżeń), Ameyaw – Kita (89′ Hanousek), Tomczyk (58′ Robak)

Chrobry Głogów: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Praznovsky, Ziemann – Kolenc (80′ Kowalczyk), Mandrysz – Dziąbek (76′ Niski), Piotrowski (56′ Bryła), Banaszewski (80′ Machaj) – Lebedyński

Żółte kartki: Grudniewski, Kosakiewicz  (Widzew), Bryła (Chrobry)

 

/tekst i zdjęcia Przemysław Sujka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
widzewcracovia_0251
Widzew Łódź – Cracovia 2:2 (foto+wideo)
IMG_1756_kopiuj
Widzew Łódź – Sokół Ostróda 0:0 (foto)
lkswidzew
Widzew i ŁKS – raport z przygotowań

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*