lkswidzewMijają dwa tygodnie od rozpoczęcia przygotowań do gry w 1 lidze zawodników ŁKS-u i Widzewa. Warto pokusić się o pierwsze podsumowanie.


ŁKS Łódź


Stan obecny: Niestety dawno tak źle, jak w styczniu w ŁKS-ie nie było. Nieporozumienia, bunt zawodników, przedwczesny powrót ze zgrupowania z Zakopanego. Wszystko to zapewne odbije się na formie piłkarzy z al. Unii pod koniec rundy wiosennej. Jesień w wykonaniu ŁKS-u była nader obiecująca, klub zakończył rundę na trzeciej pozycji. Niestety od dawna forma sportowa i organizacyjna w tym klubie to dwie zupełne inne „bajki”. Bo chociaż zapowiedziane transfery wyglądają ciekawie i powinny gwarantować dobry wynik co z tego, jeśli w połowie rundy znów się „coś zatrzęsie” i piłkarze odmówią gry? Dopóki wszystkie sprawy formalne związane z przekształceniami, zaległymi wypłatami, ba nawet miejscem do treningów nie zostaną unormowane ŁKS jest tykającą bombą z opóźnionym zapłonem.


Transfery: Łodzianie wzmacniają się. Do ŁKS powraca Piotr Świerczewski i Vahan Gevorgyan. Obaj powinni mocno wspomóc linię pomocy. Być może wkrótce dołączą do nich Mariusz Kukiełka, Jacek Kosmalski, Marcin Smoliński oraz Piotr Madejski. Każdy z tych zawodników bez problemu powinien odnaleźć się w drużynie i będzie wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem składu. W mediach wspomina się o powrocie Igora Sypniewskiego. To krótko mówiąc bardzo zły pomysł, o wiele lepiej stawiać na „młodych gniewnych” jak np. Gikiewicza, a nie na zawodnika, któremu już kilkakrotnie wyciągnięto dłoń po pomoc i zawsze kończyło się to tak samo.

Na razie z ŁKS-u odeszli zawodnicy, których gaże były wysokie, a przydatność w tej rundzie znikoma – Radzius, Veyer. Można żałować odejścia Piotra Klepczarka do Jagiellonii, ale nowi zawodnicy powinni godnie go zastąpić.


Podsumowanie: Organizacyjne ŁKS leży, wyjazd z Zakopanego odbije się negatywnie na grze zespołu, jedynie cieszą wzmocnienia i brak znaczących osłabień.


Widzew Łódź


Stan obecny: W Widzewie spokój. Zawodnicy przygotowują się w Gutowie Małym do obrony fotela lidera 1 ligi. Niestety nadal nie rozstrzygnięty jest spór z PZPN, który odebrał łodzianom zeszłoroczny awans. Obecni włodarze Polskiego Związku Piłki Nożnej nie potrafią przyznać sie do błędu i wciąż odraczają kolejne posiedzenia w tej sprawie. Prognozy – dla Widzewa punkty ujemne oraz kilkudziesięciomilionowe odszkodowania ze strony PZPN za stracony sezon i straty moralne.


Transfery: Widzewiacy nie szarżują. Jak na 1 ligę mają najlepszy zespół, świadczy o tym powołanie Marcina Robaka do Reprezentacji Polski. Na razie do łodzian dołączyli młodzi-perspektywiczni – Michał Pytkowski z Olimpii Grudziądz i Piotr Wlazło z Radomiaka. Sprawdzany jest Adrian Jurkowski z Hutnika. Raczej w tej rundzie nie przyjdą do Widzewa „głośne nazwiska”, za to wiele trzeba sobie obiecywać po grze rekonwalescentów Lisowskiego, Szymanka.

Martwić może odejście Juszkiewicza, który w drugiej części rudny jesiennej prezentował się dobrze. Poza nim klub pożegnało kilku rezerwowych piłkarzy m. in. Jarmuż i Piech.


Podsumowanie: Widzew do końca przygotowań w żaden sposób nas nie zaskoczy, tak samo PZPN, który odwlekać będzie rzekomą sprawę korupcji i kary za nią aż do końca sezonu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1769
Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 0:3 (foto)
lks_kszo_20100313_1053773032
ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
Polska – Japonia U-20 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*