IMG_4827Od 13 do 30 września w łódzkiej Galerii Manhattan można oglądać projekt Patrycji Dołowy pt. Widoczki: pamięć miasta/pamięć ciała.

Wystawa ma charakter per formatywny. Artystka w przestrzeni Łodzi zakopała odlewy swojego ciała, w których wbudowane są fotografie i teksty obrazujące indywidualne historie mieszkańców związane z dziejami miasta. Także na ekspozycji znajdziemy głównie dokumentację – fotograficzną i wideo, chociaż nie zabrakło również samych odlewów – fragmentów ciała artystki.

Działanie Dołowy wpisuje się w nurt sztuki opartej na postpamięci i pamięci ciała, jego celem jest odsłonięcie indywidualnych losów mieszkańców Łodzi budujących zapomnianą i wielokulturową tożsamość miasta. Artystka w swoich działaniach przywołuje indywidualne opowieści. Idzie tropem wspomnień swojej rodziny, która pochodziła z Łodzi – to próba spojrzenia na przestrzeń, pamięć i historię z codziennej perspektywy, szukania świadectw, bycia, rejestracji.

joomplu:78434

Patrycja Dołowy – artystka fotografka, absolwentka WSF AFA we Wrocławiu, tworzy subiektywne fotografie używając klasycznych technik, aktywna działaczka społeczna, Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012.

Zobacz także:

Siła człowieka nie zakrzywi światła w Galerii Manhattan (foto)

Fotofestiwal: Kobiety Mocy (foto) 

Tworzy się Łódź (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0008pr
Pasaż Róży na Piotrkowskiej 3 (foto)
IMG_9903
Sen o mostach przyprószonych śniegiem w Galerii Manhattan (foto)
Nowa rzeźba przy Piłsudskiego (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*