maslowskaW piątek, 2 października w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka odbędzie się premiera sztuki „Więcej niż możesz zjeść” według tekstu Doroty Masłowskiej.

Literacki stand-up, pamiętnik spożywczy albo po prostu Masłowska all inclusive w felietonach parakulinarnych. Po czasopismach, popularnych programach telewizyjnych i instruktażowych filmikach na youtube, moda na gotowanie wędruje na scenę. Już nie rekwizyt, pretekst do żartu czy tragicznej intrygi. Jedzenie – główny bohater teatralnego działania to zupełna nowość. To nie jest spektakl o kulinarnej spuściźnie naszych dziejów, zdrowym stylu życia i kultowych jadłodajniach, ale o smakowaniu świata , do stworzenia którego użyto jednej dozy humoru, deko kpiny i masę wyobraźni.

Spektakl realizowano na podstawie najnowszej książki Doroty Masłowskiej. „Więcej niż możesz zjeść” to zbiór publikowanych przez autorkę w magazynie „Zwierciadło” w latach 2011-2013 tekstów o jedzeniu. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. Przewrotne w formie i treści, nie uchylają się od szerszej refleksji socjo- i antropologicznej.

Scenariusz, reżyseria, światło: Marcin Nowak
muzyka: Syny
kostiumy i scenografia: Bracia, Marcin Nowak
asystent reżysera: Malwina Irek
występują: Dominika Biernat, Monika Buchowiec, Malwina Irek, Jolanta Jackowska, Mirosława Olbińska, Wojciech Droszczyński, Adam Kupaj, Sławomir Sulej

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lsnie
Lśnie w Teatrze Nowym
Bambina_12
Ciao Ciao Bambina w Teatrze Muzycznym
Pretty Woman w nowym sezonie. Premiera przełożona na wrzesień

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*