komiksycztanie28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki.

Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

Początek imprezy w Łodzi o godz. 12. W Łódzkim Centrum Komiksu działać będzie czytelnia, planowane są prelekcje i warsztaty. O godz. 18 zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Wiejackiego „Szkicowisko”, na którą złożą się „rysunki niedbałe” tego świetnego łódzkiego artysty. Na finał o godz. 21 zapraszamy na Komiks Disco Party do klubu 6 dzielnica przy Piotrkowskiej 102.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
grafika_magda_ter_facebook
Byle do wiosny: Maga Ter
Łódzki Cosplay Walk 2018
juwelodz
Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*