aids_banerZ okazji Światowego Dnia AIDS przypadającego na 1 grudnia Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Łódź jak co roku organizuje parę akcji towarzyszących całemu wydarzeniu.

W dniu 1 grudnia rozstawione zostaną dwa stoiska edukacyjne na terenie Politechniki Łódzkiej – w budynku Wydziału Mechanicznego, oraz w tzw. budynku 3 wydziałów. Będą na nich obecni nasi edukatorzy, których zadaniem będzie edukacja i uświadamianie młodych ludzi – studentów Politechniki Łódzkiej.

4 grudnia w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251 odbędzie się blok wykładowy z tematyki HIV/AIDS prowadzony przez specjalistów różnych dziedzin medycyny. W programie między innymi opieka nad pacjentem z AIDS czy prowadzenie ciąży u pacjentki z HIV. Początek wykładów o godzinie 16.15.

5 grudnia to dzień wieńczący obchody Światowego Dnia AIDS. Z tej okazji w klubie Medyk przy ul. Lumumby 5 będzie miała miejsce impreza tematyczna o nazwie Face-to-AIDS. W jej trakcie wyszkoleni edukatorzy będą opowiadać uczestnikom o profilaktyce wirusa HIV zwiększając świadomość młodych ludzi oraz zachęcać do unikania zachowań ryzykownych. Start godzina 21.

IFMSA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ok. 1,2 miliona studentów medycyny w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Celem organizacji jest jednoczenie studentów medycyny w tworzeniu inicjatyw mających służyć społeczeństwu. Uwaga kierowana jest głównie na problemy medyczne, ale także na społeczne i humanitarne jak głód, przemoc czy łamanie praw człowieka.

facebook.com/events/665177243580465/?notif_t=plan_user_joined link do wydarzenia z wykładami.
facebook.com/events/637728476333549/?ref_dashboard_filter=upcoming link do wydarzenia z imprezą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piknik dla Klimatu w Łodzi
Setna rocznica bitwy warszawskiej 1920 w Muzeum
Weekend w fotelu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*