120312_034W czwartek, 12 kwietnia w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano wernisaż wystawy pt. Światło i cień. Prezentuje ona dorobek twórców związanych ze Stowarzyszeniem Plastyków Amatorów.

Opiekunem artystycznym projektu jest prof. Ryszard Hunger z łódzkiego ASP. Całość przybrała formę wystawy pokonkursowej. W projekcie wzięło udział 67 autorów prezentujących 107 prac.

Nagrody równorzędne:
Grażyna Druszcz za pracę SC II
Irena Pawlak za pracę Manhattan
Ewa Roj za pracę Ostatnie tango
Jolanta Szewczyk za pracę Okulary Henryka

Wyróżnienie honorowe:
Anna Możyszek za nieustanne eksperymenty i poszukiwania

joomplu:34317

– Światło i cień są niezwykle mocno nasycone znaczeniami. W Księdze Genesis czytamy: I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość. I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą – pisze w katalogu do wystawy prof. Hunger. – Nie ma możliwości, aby wyczerpać całą problematykę związaną ze światłem i cieniem, ciemnością i jasnością, dniem i nocą. Mam nadzieję, że […] wystawa będzie jej znaczącym rozwinięciem i uzupełnieniem.

Ekspozycję składającą z kilkudziesięciu obrazów malarskich wpartych grafikami, rzeźbami i płaskorzeźbami można oglądać w ŚFK do końca miesiąca.

Zobacz także:

Grafika i książka w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Asymetria i Symetria w ŚFK (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pusty dom – XVII Łemkowskie Jeruzalem (foto)
aspee
Erasmus Exhibition VI (foto)
_DSC1283_kopia
Iluzje, Beeskow – Łódź, 2015 w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*