Kolejna noc świętojańska podbiła serca warszawiaków i zachęciła do wspólnej zabawy podczas 23. edycji Wianków nad Wisłą. Piknik, obrzędy Nocy Kupały, wodowanie Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, wyścig na Wiśle o Puchar wianków oraz koncerty gwiazd i imponujący pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki Avici – tak ponad dziewięćdziesiąt tysięcy warszawiaków powitało lato w stolicy Polski.

Żadna pogoda nie przeszkodzi wiankowej publiczności w świętowaniu tego wyjątkowego dnia. Przez cały dzień trwały zabawy w świętojańskim miasteczku, gdzie atrakcji było bez liku, a wśród nich folklor i obrzędy sobótkowe z różnych regionów polski, kiermasz kulinarny i rzemiosł, strefa balonowa, aleja wiankowa oraz strefa wodna, w której w ramach Regat o Puchar Dzielnicy Wisła odbył się wyścig o Puchar Wianków, a krótko po nim wodowanie wielkiego WARSZAWSKIEGO WIANKA.

Odwiedzający Multimedialny Park Fontann mogli także wziąć udział w prawdziwej świętojańskiej uczcie – wystawcy serwowali potrawy z Węgier, Gruzji, Libanu, Indii czy Chorwacji i – oczywiście – rodzime przysmaki na stoiskach z polską kuchnią regionalną.

Scena, jak zawsze pełna była gwiazd, a wystąpili na niej TEN TYP MESS, elektryzująca Daria Zawiałow, król polskiego bluesa, zespół Dżem, obchodzący 40-lecie twórczości zespół Bajm. Kulminacją wieczoru był niesamowicie pozytywny i energetyczny występ holenderskiego duetu dj’skiego W&W z porywającą do tańca muzyką i pokazami multimedialnymi.

Na zakończenie, zachwycona publiczność obejrzała widowiskowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki Avici.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5168
Myslovitz w Wytwórni (foto)
Exploited
Wunder Wave 66 – The Exploited w Dekompresji (foto)
IMG_5013
Kuszyńska i Grzanek w Sukcesji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*