Wianki na Wisłą 2017 (foto)

FOT._Adam_Oleksiak2017_Wianki_nad_Wisla_0547Rekordowa frekwencja i imponujący program wydarzenia przechodzą do historii. Pikniki, zabawy, tańce, pływanie po Wiśle, plecenie i wodowanie Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, koncerty gwiazd i najpiękniejszy pokaz sztucznych ogni zwieńczony podniebnym napisem „I <3 Wisła” – tak ponad sto czterdzieści tysięcy warszawiaków powitało lato podczas 22. edycji Wianków nad Wisłą.

Głowy przystrojone w wianki i radość na twarzach publiczności, która w tym roku pobiła rekord frekwencji wypełniając po brzegi Multimedialny Park Fontann oraz bulwar Karskiego aż po Wybrzeże Kościuszkowskie – taki widok zapamiętamy po warszawskim powitaniu lata.

Przez cały dzień trwały zabawy i obrzędy na Pikniku Świętojańskim, podczas którego dużą popularnością, oprócz plecenia wianków i tego największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego z 2000 kwiatów – cieszył się jarmark rzemiosł historycznych z pełną magii i ludowych wierzeń aleją wróżb, występami i obrzędami świętojańskimi, kupałową osadą oraz karcelakiem, Wszyscy odwiedzający Multimedialny Park Fontann mogli także wziąć udział w prawdziwej świętojańskiej uczcie – wystawcy serwowali potrawy z Węgier, Gruzji, Libanu czy Chorwacji i – oczywiście – rodzime przysmaki na aż 23 stoiskach z polską kuchnią regionalną.

W czasie Wianków świętowaliśmy również Rok Wisły. Nie obyło się bez atrakcji na wodzie i… w powietrzu, ponieważ na nadwiślańskim niebie pojawili się paralotniarze. Uczestnicy pływali łodziami po Wiśle, odbyły się krótkie rejsy kajakami, pokazy wodnych sportów i akrobacji a także otwarcie i zwiedzanie e-barki – pływającego centrum promocji i informacji o Wiśle.

Świętojańską Noc uświetniły gwiazdy: warszawski duet elektro Xxanaxx, nieokiełznany zespół Vavamuffin, obchodząca 35-lecie twórczości formacja T-Love i nagrodzony tegorocznym Fryderykiem wieczoru był spektakularny występ zagranicznego gościa Wianków DJ Afrojacka z porywającą do tańca muzyką i pokazami multimedialnymi.

Na zakończenie, zachwycona publiczność obejrzała widowiskowy, pełen efektów specjalnych pokaz sztucznych ogni wraz z wystrzelonym w niebo napisem „I <3 Wisła”.

/fot. mat.pras. Adam Oleksiak i Aleksandra Mościcka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *