IMG_4764a5 kwietnia w Klubie DOM odbyła się druga edycja imprezy Where Is Luca Brasi. Po ponad półrocznej przerwie organizatorzy postawili na koncerty zespołów klasycznej sceny hardcore/punk.

Piątkowa impreza przyciągnęła do DOMu tłumy. Niska frekwencja jest największym problemem większości takich wydarzeń w Łodzi, więc tego wieczoru można było się spodziewać dobrej zabawy. Organizatorzy postarali się, aby wszystko odbyło się sprawnie – z nagłośnieniem nie było większych problemów, a zespoły szybko zmieniały sprzęt nie pozwalając się zbyt długo nudzić w przerwach między występami.

Pierwsza na scenie zameldowała się lokalna ekipa You Are Wrong. Wspierani przez entuzjastycznie nastawionych słuchaczy oraz swoich znajomych zagrali bez żadnych kompleksów. Krótki i treściwy set był dobrą rozgrzewką przed kolejnymi zespołami. Chłopaków należy pochwalić, ponieważ zagranie 12 utworów w 15 minut z pewnością nie każdemu by się udało.

joomplu:51288

Drugim zespołem było poznańskie Word is Mine. Koszulki Slayera oraz L`esprit du Clan były zapowiedzią tego, co będzie się działo na scenie, zanim muzycy zaczęli grać. Ich muzyka to podany na wysokim poziomie technicznym crossover. Poznańsko-koźmiński projekt wyciągnął z metalu i hardcore`u wszystko co najlepsze – było dużo ciekawych riffów oraz breakdownów.

joomplu:51284

Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpiło 10 FOLD, które również przyjechało z Poznania. Hardcore’owi buntowinicy promowali swój najnowszy dorobek – „Not Like You”. Zaczęli co prawda od Raining Blood Slayera, ale potem ze sceny słychać było raczej inspiracje First Blood. Oceną występu niech będzie reakcja publiki – bierne słuchanie już nie wystarczało i rozpoczął się mosh.

joomplu:51278

Finałem imprezy był koncert Schizmy, prawdziwej legendy hardcore`u w Polsce. Koncertujący w kraju i za granicą zaprezentowali kilka utworów z najnowszego wydawnictwa „Dla was” oraz stare, sprawdzone na koncertach kawałki. Pestka i spółka dali z siebie wszystko, a publika im wtórowała. Wrażenia zostały dodatkowo wzmocnione wyrazistym przekazem o scenie hardcore/punk w Polsce. Właśnie w taki sposób muzycy budują bliskie relacje z fanami i sprawiają, że ich koncerty są niepowtarzalne.

joomplu:51274 
Imprezę wsparli Nervous Strong Company oraz studio tatuażu „Hard To Forget”. Organizatorom oraz wszystkim przybyłym na Where Is Luca Brasi #2 należą się duże gratulacje. Oby więcej takich imprez w Łodzi!

Zobacz także:

Burning Down the House vol 4 w DOMu (foto+wideo)

Wunder Wave 77: Agnostic Front w Dekompresji (foto)

The Bill w Luce (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
selah_sue_20150601_1491541264
Selah Sue w Wytwórni (foto)
rockowanie
People Of The Haze i Gray Smoke w Łódzkim Domu Kultury
IMG_9984
Piknik Funduszy Europejskich 2014 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*