Wesołe Kumoszki na Scenie Letniej Akademii Muzycznej

Po gorąco przyjętych przez publiczność dwóch premierowych przedstawieniach opery „Wesołe kumoszki z Windsoru” na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zapraszamy na „szaloną” wersję spektaklu na Scenie Letniej przy Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Gdańska 32, w razie niepogody Pałac). Dwie plenerowe odsłony przedstawienia zostaną zagrane z towarzyszeniem fortepianu. Odbędą się już 6 i 7 lipca, początek o godz. 20.00. Wstęp wolny!

Najnowsza realizacja opery komicznej Ottona Nicolaia Wesołe kumoszki z Windsoru zaprezentowana 27 i 28 czerwca na łódzkiej scenie operowej to koprodukcja Teatru Wielkiego w Łodzi i Akademii Muzycznej w Łodzi. Kumoszki Nicolaia, oparte na pogodnej komedii Szekspira, są jednym z najpopularniejszych dzieł w niemieckiej literaturze operowej, prezentowanym chętnie i z wielkim powodzeniem.

Łódzkie przedstawienie Wesołych kumoszek z Windsoru wyreżyserowane przez Beatę Redo-Dobber i muzycznie przygotowane przez Michała Kocimskiego stało się – zgodnie z zapowiedziami – znakomitą okazją do dobrej zabawy dla publiczności i wykonawców. Jako soliści występują w niej studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy zebrali już wiele gratulacji i pochwał za umiejętności wokalne i aktorskie. A misję mają niełatwą: zmierzyć się z szekspirowskimi bohaterami, dowcipną i zarazem wymagającą muzyką Nicolaia oraz trudnymi zadaniami postawionymi przez panią reżyser.

opera WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
fot.Dariusz Kulesza

W dwa lipcowe wieczory, 6 i 7 lipca 2018, Akademia Muzyczna w Łodzi zaprezentuje Wesołe kumoszki z Windsoru w wersji z fortepianem, w plenerze – na Letniej Scenie przy zabytkowym Pałacu. Będzie to pierwsze – inauguracyjne wydarzenie na tej scenie Akademii. W razie niepogody przedstawienia odbędą się we wnętrzach Pałacu (pierwsze piętro). Na fortepianie zagra Tatiana Dranchuk, jako narrator wprowadzający publiczność w treść opery wystąpi Przemysław Rezner. Przedstawienia poprowadzi dyrygent Michał Kocimski.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu operowego „European Opera Academy”, w ramach którego Akademia zrealizowała w 2017 roku Semele G. F. Haendla, zaś na 2019 rok planuje przygotowanie opery Flis Stanisława Moniuszki.

/fot. Dariusz Kulesza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *