DSC_9918Zestawione w jednym szeregu prace międzynarodowego grona studentów, różne techniki, style… różne talenty.

Kompilacja malarstwa i grafiki, drzeworytu, multimedialnych projekcji. Prezentowane, by je podziwiać. Sprowadzone by zaprezentować.

Pozornie zupełnie niezwiązane, odseparowane od siebie cząstki pewnych całości, z których zaczerpnięte, wyrwane z twórczego kontekstu, zebrane w jednym pomieszczeniu, sztucznym środowisku wymuszonej integracji, nabierają nowej jakości.

Osamotnione w swojej indywidualności, obserwowane przez widza, poddają się procesowi ponownej, osobliwej socjalizacji wskazując, nie na dzielące je różnice, a na łączniki znajdujące się pomiędzy nimi. Wyeksponowane w sposób przypadkowy współpracują na płaszczyźnie swojej aktualności. Teraźniejsze, współczesne, świeże…

Zebrane w jedną całość, uświadamiają nam nieustanność fluktuacji pojęcia sztuki zadając jednoczesnie pytanie o jej obecny kierunek.

DSC_9893

Czy wiemy dokąd zmierza? Czy możemy przewidzieć kolejny krok, który sprawi, że to, co dziś uznajemy za aktualne, stanie sie jedynie archiwalną kartoteką dawnych dzieł i artystów, lekcją historii, obiektem badań, teoretyzujących twierdzeń i dociekań?

Odpowiedzi szukajmy w strefie „pomiędzy”. W przestrzeni domniemań, abstrakcyjnych dociekań, próbach powiązania prezentowanych prac. Możliwe, że to właśnie w niej tkwi klucz do zrozumienia kierunku, w którym podążamy, zupełnie nieświadomi obranej drogi.

Wystawę podziwiać można dziś (14-19) i jutro (11-14), w  Pałacu Alfreda Biedermanna   

(ul. Franciszkańska 1/3).

 

Wystawa jest jedną z imprez towarzyszących

Festiwalu KAMERA AKCJA!


 


Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa

{jcomments on}

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1121
Tropiki Kostaryki w Galerii Imaginarium (foto)
DSC_0047
Piotr Pasiewicz – Moc wyobraźni (foto)
18012013_047
Magdalena Leśniak – Rekonstrukcja mojej przestrzeni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*