jestesmyNamalowane akrylami subtelne portrety, autorstwa Weronki Karwowskiej, możemy oglądać od 10 do 27 czerwca w Galerii Chimera.

 
Artystka, tworząc swoje prace, stara się dotrzeć do ludzkiego wnętrza. Malowane przez nią postaci są tajemnicze i zarazem intrygujące. To ludzie bardzo różni: szczęśliwi i piękni, odrzuceni i smutni. Temat wystawy – portrety – wydaje się dość banalny, jednak dzięki niebywałej twórczej odwadze artystki, został przedstawiony w bezpretensjonalny sposób.
 
Na wystawie znalazło się też kilka portretów osób z zespołem Downa. Ich obecność nie jest przypadkowa. Karwowska bowiem pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie i jak sama mówi „trzeba ich akceptować takimi, jakimi są”.
 
Tytuł wystawy „Jesteśmy…”, to efekt obecnej fascynacji artystki człowiekiem. Człowiekiem, jako zjawiskiem natury, kombinacją uczuć i emocji. Jak sama tłumaczy „Istniejemy obok siebie, dla siebie i dzięki sobie. Jesteśmy więc sobie nawzajem potrzebni. Chodzi o to, żeby się nawzajem zauważać. Zauważać wartość w istnieniu, byciu obok siebie.”

Weronika Karwowska – 30-letnia malarka, autorka scenografii oraz kostiumów filmowych i teatralnych. Absolwentka Scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Wiedzy o Kulturze w Instytucie Badań Literackich w Warszawie. Wraz z Marią Wosińską – Edelman prowadzi terapeutyczne warsztaty plastyczne oraz teatralne dla dzieci opóźnionych w rozwoju ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie.

 
Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii ChimeraJesteśmy… w Galerii Chimera
Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii ChimeraJesteśmy… w Galerii Chimera
Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii Chimera Jesteśmy… w Galerii Chimera
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
24102012_014
Chodzież 2012 w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
grafikizz
Grafiki Tomasza Matczaka w Galerii Ż (foto)
IMG_1544
Powstanie Styczniowe w Muzeum Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*