recepta23 maja o godz. 17  w Foto Cafe 102 rozpoczął się wernisaż zdjęć, które zwyciężyły w konkursie „Recepta nie wystarczy”, zorganizowanym przez Fundację Dbam o Zdrowie. Laureatów plebiscytu wyłoniono poprzez głosowanie internetowe.

 
Pomimo niełatwego tematu, chętnych do zaprezentowania swoich prac nie brakowało. Do konkursu nadesłano 148 zdjęć z całej Polski. Artyści mieli wiele ciekawych pomysłów na przedstawienie tematu: recepta służąca jako papier toaletowy, notatnik, czy zakładka do książki. Wiele fotografii nawiązywało również do dylematu przed jakim stają ludzie: kupić lekarstwa, czy jedzenie?

Oprócz nagrodzonych prac, podczas wystawy będzie można oglądać zdjęcia Sławomira Grzanka, prezesa Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentowane fotografie również w pewien sposób nawiązują do tematu przewodniego wystawy.

Uczestnikom wernisażu czas umilała para, grająca na skrzypcach. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla przybyłych gości: każdy chętny mógł wziąć udział w eksperymencie „Odbicie przyszłości”, w którym za pomocą programu komputerowego można zobaczyć, jak będziemy wyglądać za 40 lat.

 
Wystawę można podziwiać do 30 maja. Od 1 czerwca zdjęcia zostaną zaprezentowane ponownie, tym razem w Galerii Piotra Uznańskiego na ul. Piotrkowskiej 31.
 
Wernisaż niewykupionych recept Wernisaż niewykupionych recept Wernisaż niewykupionych recept
Wernisaż niewykupionych recept Wernisaż niewykupionych recept Wernisaż niewykupionych recept
Wernisaż niewykupionych recept Wernisaż niewykupionych recept
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1200013
Marek Szyryk – „Dotykając stołu”
IMG_0621
Fotografia anagramowa w Galeryjce Olimpijce (foto)
DSC_3476
RETRO/PER/SPEKTYWY 2012 – Wystawa zdjęć Kailaia Chena (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*