Julian_wieewski_Grand_Prix_Festiwalu32. Festiwal Szkół Teatralnych dobiegł końca. Na gali zakończenia, która odbyła się w Teatrze Nowym, młodym aktorom wręczono nagrody. Tegoroczna impreza trwała od 6. do 11. maja. W tym czasie na scenach teatrów: Nowego i Studyjnego, mogliśmy oglądać jedenaście dyplomów studentów Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz jej filii we Wrocławiu, a także Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Spektakle oceniało jury w składzie:
– Adam Orzechowski – dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku
– Agata Kulesza – aktorka filmowa i teatralna
– Bartłomiej Topa – aktor filmowy i teatralny
– Jacek Wakar – krytyk teatralny
– Wioletta Laszczka – przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jurorzy przyznali następujące nagrody:

Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną w wysokości 15 000 zł, ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymał Julian Świeżewski z AT w Warszawie za rolę w spektaklach Ecce homo!!! oraz Szkice z Dostojewskiego.

Nagrody w wysokości 5 000 zł trafiły do Anety Gołębiewskiej i Piotra Marzeckiego, oboje z AT w Warszawie, za role w sztuce Ecce homo!!!

Nagrody w wysokości 3 000 zł otrzymali:
Dominik Rybiałek (PWST w Krakowie) za rolę w Samobójcy; Magdalena Koleśnik (PWST w Krakowie) za rolę w Samobójcy; Wiktoria Węgrzyn (PWST w Krakowie) za rolę w spektaklu Dyplom z kosmosu, a także Paweł Dobek ( PWSFTviT w Łodzi) za rolę w spektaklu Marat/Sade.

Wyróżnienia w wysokości 1 000 zł powędrowały do:
Ewy Jakubowicz (AT Warszawa) za kreacje aktorskie w spektaklach: Tonacja blue oraz Szkice z Dostojewskiego; studentów PWST w Krakowie: Eweliny Przybyły (Dyplom z kosmosu), Macieja Charytona (Koło kwintowe) i Leny Schimscheiner (Koło kwintowe), a także do Waldemara Krawczyka i Tomasza Piotrowskiego z wrocławskiej filii PWST, za spektakl Odyseje 2014.

Nagrody publiczności w wysokości 1000 zł, otrzymali studenci PWSFTviT z Łodzi, Aleksandra Przybył i Paweł Dobek.

Nagrody specjalne: im. Jana Machulskiego (100 dolarów) wręczono Paulinie Szostak z AT w Warszawie; ufundowaną przez Opus Film ( 1000 zł) – Konradowi Wosikowi (PWST w Krakowie, filia Wrocław); a nagrodę za wrażenia audialne, ufundowaną prze Grupę Toya – Grzegorzowi Margasowi z PWST Kraków.

Związek Artystów Scen Polskich przyznał nagrodę studentowi z wrocławskiej szkoły teatralnej, Konradowi Wosikowi, za najlepszy epizod, a łódzcy dziennikarze uhonorowali Pawła Dobka z PWSFTviT w Łodzi.

Wszystkim wyróżnionym studentom towarzyszyły gromkie brawa. Rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej, Mariusz Grzegorzek, podkreślił, że to nie nagrody są najważniejsze, a możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń. Teraz zaczyna się przed studentami właściwa droga zawodowa – spotkania z dyrektorami teatrów i staranie się o pracę.

/fot. Mikołaj Zacharow – mat.prom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_0257
1. urodziny Stand-Up Łódź (foto)
IMG_8211
Letnia Scena: Rozmowa z… (foto)
teatrmaly
Teatr Mały podsumowuje sezon 2016/17

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*