WEIMARW czwartek, 22 października o godz. 21 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji Weimar. Bilety kosztują 15 zł.

Weimar (ex-Śmiałek 2005-2012) to założony w styczniu 2015 w Krakowie  projekt muzyczny grający muzykę z pogranicza rocka industrialnego, electro rocka , EBM i ambientu.

W skład zespołu wchodzą Karol Śmiałek na wokalu, Tarek Tafesh na gitarach, Łukasz Marek na perkusji oraz Paweł Szarek na instrumentach klawiszowych, który jest zarazem autorem materiału i założycielem formacji. Działając pod nazwą Śmiałek w latach 2005-2012 zespół zagrał dziesiątki koncertów, wystąpił na wielu ważnych festiwalach, w tym dwukrotnie na największym w Polsce feście muzyki gotyckiej Castle Party Festival (2011,2012).  Od 2011 roku zespół tworzy również oddzielny kolektyw znany jako Melancolia: projekt Miciński – w zmiennych składach, w tym z orkiestrą kameralną i wybitnymi instrumentalistami – oparty na młodopolskich tekstach Tadeusza Micińskiego projekt oscylujący brzmieniowo w rejonach trip hopu, ambientu i gotyku.  W 2015 roku, po 3 latach przerwy, muzycy spotkali się ponownie aby z nową nazwą, brzmieniem i wizerunkiem otworzyć nowy rozdział działalności zespołu, przearanżować oryginalny materiał, oraz napisać i zarejestrować nowy.  Weimar, inaugurując wznowienie działalności, zagrał na Castle Party Festival 2015 w Bolkowie.

Produkcją brzmienia Weimar zajmuje się Rafał Szumny z nowohuckiego Studia Centrum, art dyrekcją Karolina Pięch (Alexander McQueen, Balenciaga). Na listopad 2015 roku zaplanowana jest premiera debiutanckiego longplaya grupy. Promują go dwa single: Łaskawe (premiera w czerwcu ’15), oraz 'Jerusalem’ (premiera 23 września 2015).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Melancholy Hill w TU
kejapub
Boo Boo Davis w Keja Pub
Nene Heroine w Konkrecie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*