Weekend ze sportami walki – zapowiedź KSW i UFC!

Nadchodzący weekend to prawdziwe święto dla fanów sportów walki. W sobotę odbędzie się kolejna, ponieważ już 69 gala KSW, a dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę będziesz mógł obejrzeć kolejną galę UFC FN z walką wieczoru – Lemos vs Andrade!

 

UFC FN – zapowiedź!

Przed nami naprawdę ciekawa gala UFC FN, w której nie zabraknie intrygujących pojedynków. Nie ma na niej być może najbardziej medialnych zawodników, którzy przyprowadziliby tłumy kibiców na halę i przed ekrany telewizorów, jednak emocji z pewnością nie zabraknie.

Najważniejszym wydarzeniem będzie walka wieczoru, w której Amanda Lemos zmierzy się z Jessicą Andrade. Będzie to pojedynek w kategorii słomkowej, gdzie walczy również Joanna Jędrzejczyk, więc kibice z Polski z zaciekawieniem mogą spoglądać na przebieg tego starcia.

Lemos przystąpi do walki po serii 5 kolejnych wygranych z rzędu, natomiast Andrade ma aż 3 porażki na dystansie poprzednich 5 pojedynków. Obie zawodniczki są na przeciwległych biegunach, jeśli chodzi o formę, jednak warto wziąć pod uwagę również aspekt doświadczenia, który powinien premiować Brazylijkę. Z takim poglądem zgadzają się analitycy, którzy przygotowali Superbet ufc zakłady bukmacherskie, ponieważ ich zdaniem, to Andrade jest faworytką tej walki!

Emocji nie powinno zabraknąć również w walce dwóch światów, jak określany jest pojedynek starego wygi Claya Guidy z młodym Claudio Puellesem. Pomiędzy tymi zawodnikami jest aż 15 lat różnicy, a także 45 zawodowych walk w karierze więcej na korzyść pierwszego z nich.

Trzeba jednak przyznać, że jest to ciekawe zestawienie zawodników, którzy dysponują podobnym stylem. Zarówno Guida, jak i Puelles nie są fighterami, którzy bazują na sile ciosu i nokautują kolejnych rywali. UFC zakłady bukmacherskie zwracają uwagę, że większość walk wygrali przez decyzję lub poddanie, więc analitycy spodziewają się tutaj sztuki fechtunku w parterze, którą docenią prawdopodobnie głównie miłośnicy takiego sposobu walki.

Alexander Romanov vs Chase Sherman to z kolei propozycja dla osób, które nie mogą doczekać się nokautu. Pierwszy z nich do tej pory wygrał 15 walk z rzędu i jest niepokonany, a drugi idzie z reguły w otwarte karty – trafię, albo nie trafię. Sherman do tej pory zanotował 15 wygranych i 9 porażek, z czego aż 14 z nich miało miejsce przed KO / TKO. Jeśli zamierzasz skorzystać tutaj z ufc zakładów bukmacherskich, to zakończenie tej walki przed czasem może być ciekawą opcją na weekend! Analitycy uważają, że Romanov jest zdecydowanym faworytem, ponieważ Sherman przegrał 3 kolejne walki z rzędu.

Poniżej znajdziesz pełną kartę walk na nadchodzącą galę UFC FN.

 

Karta walk UFC:

 • Amanda Lemos vs. Jessica Andrade
 • Clay Guida vs. Claudio Puelles
 • Alexander Romanov vs. Chase Sherman
 • Maycee Barber vs. Montana de la Rosa
 • Mudaerji Su vs. Manel Kape
 • Charles Jourdain vs. Lando Vannata
 • Jordan Wright vs. Marc-Andre Barriault
 • Dwight Grant vs. Sergey Khandozhko
 • Tyson Pedro vs. Ike Villanueva
 • Aori Qileng vs. Cameron Else
 • Marcin Prachnio vs. Philipe Lins
 • Dean Barry vs. Mike Jackson

 

Zapowiedź gali KSW 69

Jako przystawkę przed daniem głównym możesz potraktować KSW 69, które odbędzie się w sobotni wieczór. Walką wieczoru będzie starcie z udziałem Sabastiana Przybsza. Polak po raz kolejny będzie bronił tytułu, a tym razem jego rywalem jest Martins Ribeiro. Brazylijski rywal to z pewnością pozytywne wspomnienia dla tego zawodnika, ponieważ na KSW 64 pokonał fightera z tego kraju.

Przybysz ma na swoim koncie 5 wygranych z rzędu, więc nic dziwnego, że analitycy Superbet uważają, że jest faworytem walki wieczoru na KSW 69. Raczej trudno byłoby wyobrazić sobie inny scenariusz w przypadku obrońcy tytułu, który jest w znakomitej formie. Polak w zawodowej karierze stoczył 11 pojedynków, w których 9 razy wygrywał i 2-krotnie schodził z oktagonu pokonany. Warto podkreślić, że w tym czasie 4 zwycięstwa zanotował przez KO / TKO, a jak przegrywał to zawsze przez decyzję. Nie jest to zawodnika obdarzony nokautującym ciosem, jednak jego rywal podobnie.

Brazylijczyk może się pochwalić bilansem 16:4. Aż 8 z tych zwycięstw, czyli dokładnie 50% to triumfy poprzez poddanie, więc prawdopodobnie będzie to starcie, w którym zdecydują konkretne techniki w parterze, a może nawet decyzja sędziów.

Eksperci zwracają również uwagę na pojedynek Ruchała vs Baiano. Zarówno Włoch, jak i Polak są dopiero na początku swoich karier, jednak tej pory nie zanotowali żadnej porażki. Pierwszy ma siedem zwycięstw, a drugi sześć. Kto z nich po weekendzie będzie miał pierwszą przegraną na koncie? A może walka zakończy się remisem? Analitycy zakładów bukmacherskich mieli tutaj ciężki kawałek chleba do zgryzienia, jednak faworyzują Polaka!

Karta walk KSW:

 • Przybysz vs. Martins Ribeiro (walka wieczoru)
 • Kęsik vs. Pawlak
 • Ruchała vs. Baiano
 • Luzar-Smajić vs. Baczyńska
 • Kazieczko vs. Varela
 • Szczepaniak vs. Stoimenov
 • Polityło vs. Chrobak
 • Kazieczko vs. Lesak

 

Na kolejnej gali KSW wystąpi Mariusz Pudzianowski, który zmierzy się z Michałem Materla, a walka odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie!

 

O wypowiedź na temat nadchodzącej gali KSW zapytałem eksperta od sportów walki:

„Może będę tutaj lekko kontrowersyjny, ale moją uwagę przykuwa głównie starcie Roberta Ruchały i Michele Baiano. Będzie to pojedynek dwóch niepokonanych do tej pory zawodników. Ruchała jest jednym z największych polskich talentów i trenuje z najlepszymi fighterami w kraju, co znacząco wpływa na jego rozwój. W poprzednim pojedynku pokonał Patryka Kaczmarczyka przez decyzję. Do tej pory Ruchała nie zanotował żadnego triumfu przez KO/ TKO, więc raczej nie ma co spodziewać się takiego zakończenia w starciu z Baiano, chociaż jego rywal czterokrotnie zwyciężył w ten sposób. Moim zdaniem będzie to najciekawsza walka najbliższego KSW, na którą czekam z niecierpliwością”.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

/materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *