Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na Weekend z twórczością Janusza Głowackiego. W dniach 16 – 18 listopada zaplanowano:

16 listopada / piątek / godz. 17:30 / Mała Sala Teatru Nowego / ul. Zachodnia 93 wstęp wolny

– Spotkanie z Oleną Leonenko-Głowacką
Rozmowa poświęcona najnowszej i ostatniej już książce zmarłego 19 sierpnia 2017 r. Janusza Głowackiego, pt: „Bezsenność w czasie karnawału” (wydawnictwo W.A.B). Rozmowę poprowadzi znany krytyk literacki, publicysta i redaktor Leszek Bugajski. W rozmowie udział weźmie również aktor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny Andrzej Szczytko – prywatnie znajomy Janusza Głowackiego. Andrzej Szczytko wyreżyserował w Teatrze Nowym spektakl „Antygona w Nowym Jorku” na podstawie sztuki Głowackiego, którego pokaz będzie poprzedzony tymże spotkaniem. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki, jak i ponownie wydanych „Good Night, Dżerzi” oraz „Z głowy”.
Dla posiadaczy biletów na spektakl „Antygona w Nowym Jorku” grany w dniach 16-18 listopada w Małej Sali Teatru, książki tańsze o 25%.

Bezsenność w czasie karnawału to nawiązująca formą do słynnego „Z głowy” narracja o współczesnej Polsce, pełna – tak charakterystycznych dla Głowackiego – reminiscencji z życia i kariery pisarza w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Miejscami dowcipna, ironiczno-sarkastyczna w tonie, gdzie indziej uderzająca w nutę tragizmu, bardzo osobista i poruszająca książka. Składają się na nią ostatnie prozatorskie zapiski autora, nad którymi pracował równolegle z pisaniem scenariusza do głośnego filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego.

16, 17 i 18 listopada / godz. 19:15 / Mała Sala Teatru Nowego / ul. Zachodnia 93 Bilety w kasie Teatru i online na www.nowy.pl

– Spektakl „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Andrzeja Szczytko
Anita, Pchełka i Sasza dostali się do wymarzonego świata, ale nikt ich tam nie potrzebuje. Są przejmująco samotni i zagubieni w Nowym Jorku – jednym z najbogatszych miast świata. Dlaczego nie spełnił się ich amerykański sen? Przecież nie wszystkim się nie udaje? Opowieść o naszych lękach, marzeniach i tęsknotach, przedstawiona z dużym poczuciem humoru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
witkowski_plakat_www_800px
Mała Literacka: Michał Witkowski / Fynf und cfancyś
Spotkanie z Jurijem Wynnyczukiem
baral
Spotkanie z Sabiną Baral

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*