Pogoda na zbliżający się weekend zapowiada się w kratkę. Podobnie jak weekendowe wydarzenia
w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. A wszystko to za sprawą nowej wystawy czasowej
„W kratkę”, która otwiera się już w sobotę, 10 września, o godz. 12.00 w zabytkowej willi letniskowej Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej.

„W kratkę” to wystawa rodzinna, przygotowana z myślą o dzieciach, ale i dorosłych, którzy szukają chwili wytchnienia i okazji do odkrywania sztuki wraz ze swoimi pociechami.

Punktem wyjścia do stworzenia ekspozycji była kraciasta robotnicza chusta, którą dawniej używały pracujące w fabryce kobiety. Na wystawie będzie można zobaczyć stworzone specjalnie na tę okazję prace artystów i projektantów inspirowane kraciastą chustą. W willi zostaną też pokazane chusty ze zbiorów muzealnych.

Wystawa wpisuje się w architekturę willi, podkreślając jej wyjątkowy charakter. Prace wchodzą w relację z przestrzenią, grają ze światłem i funkcjami pomieszczeń. Wnętrze i dzieła zapraszają do odpoczynku, swobodnego bycia razem. Całość sprzyja rozmowie i twórczej wymianie w rodzinnym gronie.

W niedzielę 11 września zapraszamy na oprowadzanie po wystawie i warsztaty rodzinne z kratką w roli głównej:

godz. 12:00 – Warsztaty 3,4,5 w muzeum się wkręć – „W kratkę”

Warsztaty twórcze przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Na warsztatach będziemy poznawać nową wystawę „W kratkę” oraz przyglądać się dziełom sztuki i obiektom. Nie zabraknie działań ruchowych, sensorycznych i dobrej zabawy. Będzie to świetna okazja nie tylko, aby zapoznać się ze sztuką, ale także wzmocnić relacje dziecka z opiekunem i rówieśnikami.

godz. 13:30 – Warsztaty rodzinne (dla dzieci 6 – 12 lat) „HUMOR W KRATKĘ”

Mówimy czasem, że pogoda jest w kratkę. A czy można mieć humor w kratkę? Zdecydowanie tak! Podczas warsztatu zastanowimy się, czy zmienne nastroje mogą być uzależnione od pogody, a także co lubimy, a czego nie lubimy robić. Każdego przecież czasem dopada błogie lenistwo, a niekiedy rozpiera taka energia, że mógłby góry przenosić! Przyjrzymy się też obiektom na wystawie i zainspirujemy się nimi, by finalnie stworzyć własny kolaż w kratkę!

Na oba warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w godzinach 8.00-16.00 (poniedziałek – piątek).

godz. 15:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W kratkę”

Oprowadzanie poprowadzi kuratorka wystawy, Magdalena Kreis – twórczyni, edukatorka, animatorka. Od ponad 10 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej i dizajnu, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku – często dzieci i rodziców. Są wśród nich projekty wystawiennicze, aktywności warsztatowe, programy towarzyszące wystawom i publikacje edukacyjne. Działa lokalnie i globalnie. Współpracuje z instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi. 

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkie-nagrody-kulinarne-2016
Łódzkie Nagrody Kulinarne
Moto Weteran Bazar – styczeń 2019
Urodziny Izraela Poznańskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*