tipsydriversW piątek, 9 lutego o godz. 22 w New Yorku rozpocznie się koncert Tipsy Drivers, a dzień później wystąpią Wowa. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na oba koncerty.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „new york”, w treści mailapodacie swoje imię i nazwisko, a także nazwę zespołu, na koncert którego chcecie się wybrać. Visy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 7 lutego o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

09.02.2018 (piątek) start godz. 22:00
Koncert zespołu TIPSY DRIVERS
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

TIPSY DRIVERS śmiało zaliczyć można do weteranów polskiej sceny bluesowej. Zespół istnieje od listopada 1994 r. Mają za sobą wiele koncertów na terenie całego kraju jak również poza granicami Polski. Wielokrotnie nagradzani i doceniani przez publiczność i krytyków muzycznych za pasję i feeling z jaką grają. W ich muzyce znajdziemy elementy bluesa chicagowskiego, kalifornijskiego jak również własne kompozycje bardzo ciepło przyjmowane na koncertach. Inspiracją Tipsy Drivers są m.in. tak sławni wykonawcy bluesa jak: Junior Wells, Buddy Guy, Carrey Bell, Muddy Waters, Little Walter Jacobs, Otis Rush i wielu innych.
Są laureatami m.in. takich przeglądów i festiwali jak:

– „Rawa Blues 2000 i 2001” w Katowicach (Duża Scena)
– „Blues na Kujawach 2000” w Brześciu Kujawskim
– „Zaczarowany Świat Harmonijki’2000”(Jacek Urlik II nagroda)
– „Rawa Blues ’99” w Katowicach (laureat festiwalu-nagroda publiczności)
– „Rawa Blues ’97” w Katowicach (wyróżnienie)
– „Blues nad Bobrem ’97” w Bolesławcu
– „Blues-reggae-folk Ananke ’97” w Żurominie i wielu innych…

Według ankiety przeprowadzonej wśród miłośników bluesa zorganizowanej przez Andrzeja Matysika i Radio Katowice oraz czytelników „Twojego Bluesa” zostali uznani za Odkrycie Roku 1999 oraz zajęli drugą pozycję w kategorii Zespół Roku 2001.

Jacek Urlik – harmonijka, wokal
Kacper Walczak – gitara elektryczna
Janusz Lesień – gitara basowa
Mariusz Kędzierski – perkusja

10.02.2018  (sobota)
Start godz. 22:00 Koncert zespołu WOWA
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

Żywa, wesoła muzyka grana na żywo i wesoło przez żywych, wesołych muzyków, a do tego jeszcze z tekstem 🙂
Grupa W-O-W-A gra koncerty muzyki rozrywkowej doprawione ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Leader zespołu – z pochodzenia Lech, Czech i Rus – jest autorem tekstów i muzyki.
Zespół W-O-W-A zawsze stara się dać publiczności to, co najważniejsze, czyli solidną dawkę energii oraz pozytywnej zabawy bez gwiazdorzenia i napinki.
Piosenki grupy W-O-W-A to z jednej strony przewrotne, dowcipne teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny.
Są w tej muzyce satyra i bandycka dusza podrasowane wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą.
W ich twórczości można odnaleźć ironię, czarny humor i zmysł do operowania oryginalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego, o których lider zespołu śpiewa puszczając oczko do publiczności. W swoich trafnych spostrzeżeniach ma wiele dystansu do świata, który nas otacza i prezentuje go wprost, z dużą dozą charyzmy.
Wowa nagrał utwór „Nie dla menja” do filmu „Fotograf” Waldemara Krzystka (w kinach od stycznia 2015 roku; obecnie dostępny na DVD).
Muzycy od 2011 współtworzyli projekt pod nazwą Wowa z Charkowa i mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. zajęli II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wladimira Wysockiego oraz zagrali koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur, a także festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015. Słuchacze radiowej „Trójki” przyznali I miejsce zespołowi Wowy za jego autorski utwór „Nochnaya geograficheskaya pesnya” w plebiscycie zorganizowanym podczas audycji „Polscy chłopcy w językach obcych” .
Muzycy mają również wieloletnie doświadczenie, które zdobyli występując w telewizji, radiu oraz grając ponad 400 koncertów w kraju i za granicą, obok takich artystów jak: Gipsy Kings, Kult, Lady Pank, Closterkeller, Chylińska i innych.
Skład zespołu:
Wowa – wokal, melodyka
Maciek – bas
Darko – gitara
Tomek – perkusja
Adrian – saks, trąbka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Over The Limit w Kinie Helios (zakończony)
te-tris_20130519_1185513035
Fotografuj Juwenalia (zakończony)
MAREK
Klub Podróżników Keja (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*