colorado4W piątek, 8 kwietnia o godz. 22 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji The Bootels, a dzień później wystąpi Colorado Band. Mamy dla Was 2 podwójne visy, z którymi będziecie mogli pojawić się na występie obu zespołów.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „New York”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko. VIsy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 7 kwietnia o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

08. 04.2016 (piątek) start godz. 22:00
Koncert zespołu THE BOOTELS
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

The Bootels to grupa grająca beatlesowskie utwory w nowej aranżacji. Ich artystyczna działalność jest próbą własnego spojrzenia na muzykę wielkiej czwórki z Liverpoolu poprzez połączenie dobrze znanych utworów Fab Four z ostrymi gitarowymi riffami i świeżym rock&rollowym brzmieniem. Zespół założyli znani w rockowym światku muzycy: gitarzysta Piotr Jełowicki, basista Zbyszek Frankowski, perkusista Andrzej Żukiewicz, a ostatnio dolączył do nich klawiszowiec i gitarzysta basowy Zbigniew Danielewicz. Każdy ma za sobą udział w wielu dużych projektach muzycznych oraz współpracę ze znanymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Połączyła ich miłość do twórczości The Beatles. O tym, że muzycy szukają oryginalnego brzmienia, świadczy ich zamiłowanie do dobrego sprzętu muzycznego. Instrumenty i nagłośnienie z lat 60′ czy 70′ to podstawa ich wyposażenia (Marshalle, Fendery, Ampegi, Gretsche, itp), jednak z powodzeniem łączą je z całkowicie współczesną technologią. W lutym 2008 roku zespół zagrał trzy świetne koncerty w słynnym klubie Cavern w Liverpool’u (UK) – miejscu gdzie narodziła się legenda The Beatles. Dużym sukcesem i kolejnymi zaproszeniami na międzynarodowe festiwale beatelsowskie zakończył się również udział The Bootels w Beatle Week’, festiwalu organizowanym przez miasto Liverpool i klub Cavern, w którym uczestniczą zespoły i fani The Beatles z całego świata.The Bootels zagrali 7 koncertów w różnych miejscach ( 22-26 sierpnia 2008 ). The Bootels otrzymali od dyrekcji tegorocznego festiwalu certyfikat potwierdzający wysoki poziom przekazu artystycznego oraz deklarację dalszej współpracy z CAVERN. Dla The Bootels to szczególne wyróżnienie i akceptacja wybranej drogi, co już w 2009 r. zaowocowało kolejnym wyjazdem do Liverpoolu gdzie zagrali 8 koncertów. Koncerty w Klubie Cavern oraz pobyt muzyków w Liverpool zostały zarejestrowane. Materiał został wykorzystany do produkcji videoklipów oraz koncertowego dvd. W 2008 r. została zarejestrowana pierwsza płyta zespołu „The Bootels Play The Beatles”. Nagrania i mastering zrealizowano w studio nagraniowym RADIA ŁÓDŹ. Zespół spędził w studio 340 godzin. Realizatorem nagrań był Sebastian Binder. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Kwartet Rubinsteina, Paweł Serafiński (organy Hammonda) i Leonard Kuba Jakubowski (instrumenty klawiszowe). Wydawca: Fundacja DOM MUZYKI.
NEWS: 14.01.2013
W ostatnim czasie zespół koncentrował się głównie na pracy studyjnej. 2 lata trwały prace nad nową płytą, ponieważ członkowie zespołu postanowili nagrać bardziej ambitny materiał z repertuaru Beatlesów, który w większości nie był wykonywany przez ten zespół na koncertach.
Stopień skomplikowania materiału, jak i wprowadzenie instrumentów klawiszowych do produkcji oraz rozbudowane i trudne, wielogłosowe partie wokali pochłonęły prawie 500 godzin spędzonych w studiu. Pierwsza część materiału została zrealizowana w łódzkim Toya Studios, gdzie zarejestrowano ślady i zrobiono wstępną selekcję i obróbkę materiału. W jej nagraniu brało udział dwóch realizatorów:
Adam Toczko, który był odpowiedzialny za główne brzmienie zespołu i Piotr Iwanek, z którym zespół spędził najwięcej czasu. Następnie muzycy przenieśli się do Electra Studio, gdzie pod fachowym okiem Adama Toczko został dokonany całkowity mix płyty.
Wreszcie produkcja została wysłana do Abbey Road Studio w Londynie, rodzimego studia Beatles’ów, gdzie na sprzęcie z tamtej epoki został zrobiony mastering. Zajął się nim sam Sean Magee, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Queen, The Rolling Stones, Sex Pistols, PIL, Tiną Turner i wieloma innymi artystami. Zespól jest bardzo zadowolony z efektów, które są na najwyższym światowym poziomie.
Grupa nakręciła również teledysk do utworu Back in the U.S.S.R., który będzie promował nadchodzący album. Ciekawostką jest fakt, że zdjęcia do teledysku odbywały się na pasie startowym, podczas startu samolotu pasażerskiego na łódzkim lotnisku im. Fryderyka Chopina oraz we wnętrzu ogromnego rosyjskiego śmigłowca Mi-26.
Obecnie The Bootels jest w trakcie prowadzenia rozmów z różnymi wydawcami, ponieważ w planach jest również wydanie materiału na winylu i wyjazd do Ameryki.

09. 04.2016  (sobota) start godz. 22:00
Koncert  COLORADO BAND
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

COLORADO BAND – powstał‚ w 1992 roku w Łodzi z połączenia dwóch łódzkich zespołów w TEXEL oraz WESTERN STANDARD. Muzyka nowopowstałej formacji nawiązuje do korzeni country, jak również do klasycznego rocka. Amerykański rock z elementami country stał się inspiracją i wyzwaniem do stworzenia własnego, niespotykanego w Polsce brzmienia. W 1993 r. Colorado Band zaprezentował się na „Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Country” w Chróścinie Opolskiej, gdzie zajęli pierwsze miejsce i zostali zaproszeni do wzięcia udziału w XI Międzynarodowym Pikniku Country w Mrągowie. Dynamiczny sposób interpretacji utworów spodobał się publiczności, co zaowocowało regularnym zapraszaniem zespołu na kolejne mrągowskie Pikniki.
Oryginalny repertuar spowodował że Colorado Band odnosił liczne sukcesy na trasie koncertowej, której ukoronowaniem był „Złoty Colt” – pierwsza nagroda w konkursie o Nagrodą Burmistrza Kielc. W 1996 zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę i kasetę pod tytułem „4na5”. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych, takich jak „Swojskie Klimaty”, „Country Club”, „Stajnia WC”, „Rock w Łodzi” itp., oraz radiowych rejestrując koncerty na żywo w Radiu Flash, Radiu Łódź i Radiu Opole.
Colorado Band zapraszano na festiwal Country Top’96,’97, z udziałem znanych gwiazd z USA, między innymi Krisa Kristoffersona i Stephena Burtona. W tych samych latach zespół wziął udział w dwóch Konwojach Country z udziałem Georga Hamiltona V z Nashville. W lutym 1997 piosenka „O co biega, co jest grane” z płyty „4na5” została zakwalifikowana do plebiscytu Muzycznej Jedynki i szybko znalazła się w tak zwanej „gorącej dziesiątce”. Colorado Band jest pierwszym zespołem ze środowiska country, który znalazł się w grupie najpopularniejszych zespołów w Polsce. Potwierdzeniem wysokiej pozycji, jaką Colorado Band uzyskał na polskim rynku muzycznym, była nominacja do reprezentowania Polski na festiwalu EuropeCountry’98 w Mrągowie. Na konkursie zespół wystapił z utworem tytułowym z płyty „Wracam do Łodzi”, zdobywając nagrodę publiczności i zajmując pierwsze miejsce w Audio-Tele oraz w konkursie internetowym.
Nagrana w 1998 roku z udziałem takich gwiazd, jak Krystyna Prońko, Elżbieta Adamiak, Sławomir Wierzcholski, Jacek Wąsowski płyta pod tytułem „Na Świąteczny Wieczór”, została uznana za płytę roku 1998 w internetowym plebiscycie Nowy Country Osobowy. W 1999 grupa wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Country VISAGINO na Litwie, zyskując uznanie krytyki, oraz gorące przyjęcie litewskiej publiczności. Różnorodny charakter piosenek sprawił, że Colorado Band cieszy się dużą popularnością i ma wielu fanów.
Uniwersalność swojej muzyki zespół udowodnił występując 3-krotnie w latach 1999 , 2000 i 2003 na Międzynarodowym Festiwalu Country „Visagino” na Litwie . George Hamilton V to znany artysta w USA z którym COLORADO BAND współpracuje od kilku lat . Owocem tej współpracy jest płyta z zarejestrowanego w 2000 roku koncertu w Radiu Łódź pt. „Live in Łódź . Płyta ta zdobyła uznanie w środowisku country i została uhonorowana nagrodą „Wydarzenie artystyczne roku 2002”.
George Hamilton V i COLORADO BAND wystąpili prezentując piosenki z tej płyty na Międzynarodowym Festiwalu Country „Visagino” na Litwie w 2000 roku jak również w 2004 roku na festiwalu country na Słowacji . Również w 2004 roku na Pikniku Country w Mragowie COLORADO BAND akompaniował znanej już w Nashville gwieździe muzyki country – Elizabeth Cook (USA). Rok 2004 dla COLORADO BAND okazał się wyjątkowo udany . Zespół został uznany po raz kolejny jako „Zespół Roku 2004” (poprzednio w roku 1998 i 2000), jak również nagrana w 2002 roku płyta pt. „Weekend za miastem” została wybrana głosami miłośników muzyki country „Płytą roku 2004”. W styczniu 2005 roku COLORADO BAND przystąpił do nagrań kolejnej płyty , która powinna ukazać się na rynku latem 2008r.
Indywidualnie Leszek Laskowski zagrał wraz z George’m Hamilton’em V na scenie Grand Ole Opry w Nashville w listopadzie 2004 roku i zachwycił tłum miłośników tradycyjnego country swą stylową grą.
W 2008 r Colorado Band zagrał koncerty w Mrągowie i Visaginas (Litva) z Georgie’m Hamilton’em IV i V.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
balet_179
X Koncert Galowy OSB im. Parnella (zakończony)
zespol
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław (zakończony)
fvf1
XIII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*