Weekend w New Yorku (zakończony)

W piątek, 4 maja o godz. 22 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji Blue Haze, a dzień później wystąpi Paweł Samokhin i przyjaciele z Rostowa. Mamy dla Was 2 podwójne visy, z którymi będziecie mogli pojawić się na obu koncertach.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „New York”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko. VIsy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 3 maja o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

4.05.2018 (piątek) start godz. 22:00
Koncert zespołu BLUE HAZE!
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

Blue Haze jest jednym z najstarszych pabianickich zespołów blues-rockowych.

Zespół „Blue Haze” koncertował z Tadeuszem Nalepą, Leszkiem Winderem, z zespołem Dżem oraz Easy Rider.
Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach:
– udział w festiwalu Rawa Blues 83
– udział w festiwalu Jesieñ z bluesem
– laureat festiwalu Rockowisko 86
– laureat Rawa Blues 86
– laureat Blues w Lesie
– laureat Rawa Blues-87
– koncert na festiwalu Rawa Blues 87 w Katowickim Spodku

Blue Haze koncertował również w Niemczech. W 1988 roku zespół zawiesił działalność.
Grupa reaktywowała się w 1992 roku i ponownie powtórzyła uczestnictwo na wielu festiwalach m.in:
– Folk Blues Meeting – I miejsce
– Bluesada II miejsce
Brał udział w festiwalach:
– Toruń Blues Meeting
– Blues Express.

W 1998 roku z zespołu odeszli: Witold Jąkalski – Mr.Slide, Robert Kotys i Arkadiusz Malawko. Na ich miejsce trafili Jakub Nowak – gitara basowa oraz Ryszard Idziak – perkusja, którego po roku zastąpił Zbigniew Marczyñski – perkusja (ex.Proletaryat).
W 2001r. do zespołu dołączył drugi gitarzysta Zbigniew Golemba (ex. Blues Experience).
Zespół wielokrotnie występował na zlotach motocyklowych np. V2- w Poznaniu, Wolsztynie u Kasi i Zenka , w Ozorkowie u Marynarza, DoctorBikers w Pabianicach i innych. Zespół jest również aktywny na scenie klubowej. Ma na koncie wiele występów w klubach: Lizard King, JazzBassCafe, Stereo Krogs oraz wielu innych

Zespół gra w składzie:
Krzysztof Młudzik – wokal & gitara
Zbigniew Golemba – gitara solowa
Jakub Nowak – bass
Zbigniew Marczyński – perkusja

W repertuarze zespołu jest niemalże pół setki utworów. Są to zarówno własne kompozycje, jak i covery takich zespołów jak ZZ Top, Canned Heat, Dżem i innych. Zespół nie brzmi typowo bluesowo, zbliża się raczej ku muzyce rockowej z elementami bluesa, soulu i innych.

05.05.2018 (sobota)
Start godz. 22:00 Koncert – PAVEL SAMOKHIN & PRZYJACIELE Z ROSTOWA!
Wstęp za okazaniem visy. Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł.

Michał Kamalov – wybitny rosyjski muzyk z Rostowa nad Donem, gra na fortepianie od 5-tego roku życia. Kompozytor, dyrygent, jazzman.
Ukończył Konserwatorium im. Rachmaninova; wielokrotny laureat wielu Festiwali Jazzowych w Rosji. Był gwiazdą wielu programów rozrywkowych w Rosji m.in. „Jaka to melodia”; koncertował z takimi sławami jak: I.Butman, S.Manukyan, Villi Tokarev, Alisa Mon, M. Tanicz, zespół Lesopoval, Red Elvises, Jessy Johnson, Nicole Henry.

Robert Babayev – młody rosyjski wokalista jazzowy. Absolwent Berklee College of Music; występował m.in. z Davidem Garfieldem, Jetro da Silva – gitarzystą Whitney Houston. Zwycięzca konkursów: Moskowska Wiosna, Gnesin Jazz.

Pavel Samokhin „Pasza” ( wokal, trąbka) – założyciel i lider zespołu
Samokhin Band ; Rosjanin/Kozak z Rostowa nad Cichym Donem. Gra na trąbce od 6 roku życia; już jako dziecko wygrał wiele konkursów i zdobył mnóstwo wyróżnień muzycznych (jazzowych). Ukończył Konserwatorium im.Rachmaninova. Współpracował z Michałem Urbaniakiem, Natalią Oreiro, Bill Prince, Blues Brothers, Dariuszem Kozakiewiczem (Perfect).
Autor tekstów, muzyki i aranżacji utworów. Na scenie emanuje wschodnim temperamentem i niebywałą energią. Porywa serca wysokimi dźwiękami trąbki, ujmuje swoim lekko zachrypniętym głosem.

Kuba Matusiak (sax) – gra na saksofonach: sopranowym, altowym i
tenorowym. Nazwany przez zagraniczne media: „ świeżym oddechem klasyki, nowym obliczem jazzu”. Ukończył Wydział Klasyki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Spokojny na co dzień, ogień na scenie.

Maciej Borowiak (bass gitara) Basista, filozof, doktor Judym zespołu, (zawsze chętnie wspomoże kolegów kartkami z akordami, zapasowym pulpitem, kablem lub kostką ), domorosły wielbiciel historii, socjologii i religioznawstwa. Zawsze czujny, by błysnąć ciętą ripostą lub ostro komuś dociąć. Prawdziwy „lemoniadowy Joe” stroni od alkoholu. Muzycznie ciągle niespełniony „Marcus Miller”. Lubi inwestować w sprzęt i często kupuje różne bajery. Egocentryk, ciągle czeka, aż pozwolą mu się wyszaleć przy mikrofonie. Występował na scenie z Michałem Urbaniakiem, Krzysztofem
Ścierańskim, Dariuszem Kozakiewiczem (Perfect).

Piotr Kolasa (drums) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi; komponuje muzykę teatralną. Od wielu lat perkusista Blue Cafe. Grał również z zespołami: Samokhin Band, Moskwa oraz z Tatianą Okupnik. Koncertował na całym świecie. Brał udział w projektach world music: „Oroentacja Na Orient” i „The Lucyan Group”. Wychowany na muzyce Phila Collinsa, Genesis.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *